Nešla k lékaři, protože za svým velkým břichem nehledala nic zvláštního. V břiše jí mezitím vyrostl 47kilový nádor

Američanka ignorovala své zdravotní problémy tak dlouho, dokud v břiše nenosila hmotnost menší, dospělé ženy.

operace břicha i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tento případ budiž zářným upozorněním, abyste nezanedbávali své tělo a neignorovali zdravotní problémy. Dvacetiletá Američanka Allison Fisher se vyhýbala lékařské prohlídce tak dlouho, že v jejím těle za tu dobu vyrostl nádor o hmotnosti téměř padesáti kilogramů. To je například hmotnost štíhlých a nižších žen v produktivním věku. Je to neuvěřitelné.

Gigantický vzhled

Od určité doby cítila Allison, že něco není v pořádku. Začala přibírat na váze. Své pocity zlehčovala a myslela si, že to je důsledek nezdravého stravování a nedostatku pohybu. Došlo to však až do takového stadia, že přes své břicho neviděla na nohy. Podle svých slov se cítila jako nastávající matka snad deseti dětí. Její gigantický vzhled měl také velký dopad na sebevědomí a psychiku.

Kromě toho trpěla plynatostí, jíž nepomáhalo ani vyřazení určitých potravin. Jako žena pociťovala také naprostý zmatek ve svém menstruačním cyklu, kdy si všimla, že je její krvácení mnohem silnější, než tomu bylo dřív. Dále popsala své stavy takto: „Nemohla jsem si ani pořádně lehnout na břicho. Okamžitě jsem získala pocit, že mi něco drtí orgány. Nešlo to vydržet.“

Neexistující pojištění

Přes všechny tyto problémy stále oddalovala návštěvu u odborníka. Mohla za to především absence zdravotního pojištění, ale také strach z přemrštěných nákladů. To se však změnilo, když její matka onemocněla rakovinou. Lékaři objevili na jednom z vaječníků Allison masivní cystu. Měla tvar nepravidelné koule o průměru téměř padesáti centimetrů. Allison podstoupila její chirurgické odstranění.

Díky zákroku nebyla porušena ženina plodnost. Allison nyní nabádá své okolí, aby neodkládalo jakékoliv lékařské prohlídky. Ona sama si splnila svůj velký sen a přihlásila se do autoškoly, což vzhledem k její váze předtím nebylo možné. Kromě chirurgicky odstraněné váhy by se ráda zbavila také určitého množství tuku a začala se zdravějším životním stylem.

Jaké máte zkušenosti s cystami?

Zdroj: Insider
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla