Kolemjdoucí si všiml psa uvězněného v autě. Vůbec ale nečekal, jakou to celé bude mít dohru

Pořídit si psa je závazek spojený se zodpovědností. Toho si zřejmě nebyl vědom polský majitel, který jej nechal v autě.

Policista nasazuje muži pouta i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Sobectví je bohužel vlastnost, která mnohým není cizí. Přestože je člověk od přírody tvor empatický, jeho hlavní náplní je myslet především sám na sebe. Příběh z nedalekého Polska je pouze jeden z mnoha, který ukazuje, jak lhostejní lidé dokáží být, a to i v případě domácích mazlíčků, kteří by měli být bráni jako plnohodnotní členové rodiny.

Léto je pro zvířata kritické


Asi nejčastěji chovaným domácím mazlíčkem je pes. „Já mám doma 3 pejsky a morčata, vycházejí spolu skvěle. Je ale nutné respektovat jejich osobnost a poskytnout dostatek lásky,“ napsal nám pan Karel L. z Havlíčkova Brodu. Pes je jako dítě, tedy zcela závislý na vaší lásce, pomoci, výchově a poskytnutí vhodného zázemí. O to více je šokující příběh, který DámskýDeník zveřejnil nedávno. Děti chtěly v dobré víře vyhodit povalující se pytel na odpadky do koše. Ten se ale začal hýbat.

Pes zdaleka nemá tak dobrou termoregulaci jako člověk, píše web ReeDog. Obzvláště v letním období tak potřebuje nejen dostatek vody, ale také stínu a klidový režim. Toho si ale zřejmě polský majitel malého psa nebyl vědom.

Nic než beznaděj

Náhodný kolemjdoucí byl v šoku, když uviděl psa zavřeného uvnitř auta, které stálo na přímém slunci. Nutno dodat, že toho dne byla venkovní teplota opravdu vysoká. Pes byl navíc oblečen ve svetru a neměl k dispozici žádnou vodu. Muž okamžitě kontaktoval policii, která majitele pejska našla u nedalekého veřejného bazénu, kde si nerušeně užíval krásného letního dne, zatímco jeho pes trpěl.

Pes v autě iZdroj fotografie: Piqsels
Ponechání psa v autě je bráno jako jeho týrání.

I když má příběh dobrý konec a pes vyvázl bez újmy na zdraví, je tento čin hodnocen jako týrání zvířat. V České republice za něj hrozí nejen vysoká finanční pokuta, ale také až 6 let za mřížemi, jak uvádí web Deník.

Jaký trest byste zavedli v případě týrání zvířat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články