Děti chtěly pohozený pytel odnést do kontejneru. V tu chvíli je ale polil studený pot

Pohozený pytel, který našly děti v hustém křoví, se začal pohybovat a ozývaly se z něj podivné a prosebné zvuky.

Odpadkový pytel v přírodě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Člověk někdy narazí na něco tak šokujícího, že v danou chvíli neví, jak se zachovat. Naštěstí ale mnoho lidí překoná náhlé překvapení, zachová chladnou hlavu a jedná dle nejlepšího uvážení. Takto rychle jednaly i děti, které si všimly pohozeného pytle v trávě. Chtěly jej vyhodit do nedalekého kontejneru, ovšem když přišly blíže, nemohly uvěřit tomu, co našly.

Pohozený pytel se začal hýbat

Skupinka dětí se vracela domů ze školy jako každý den. Všichni si povídali, smáli se a řešili, co budou dělat o nastávajícím víkendu. Když ale žáci procházeli kolem rybníka, v hustém křoví nedaleko něj uviděli ležet na zemi velký pytel. Domluvili se, že jej vyhodí do popelnice, aby tak udělali něco dobrého pro přírodu. Když ale přišli blíže, dostali strach. Jak totiž blíže popisuje web Fakt, něco uvnitř odpadkového sáčku se začalo hýbat.

S obavami se přiblížili a uslyšeli tiché kňučení a pískání. Nakoukli tedy dovnitř a nemohli uvěřit svým očím. V pytli byl zabalený malý pejsek, který se třásl strachy. Děti ale zachovaly chladnou hlavu a rychle přivolaly dospělého kolemjdoucího, který ihned informoval policii. Ta dorazila během několika minut i spolu s veterinářem, který psa na místě prohlédl. Zjistil, že je zvíře v dobrém stavu.

Po původním majiteli pátrá policie

Strážníci ihned vyhlásili pátrání po původním majiteli psa, který byl obviněn z trestného činu týrání zvířat a hrozní mu několikaleté odnětí svobody. Normální člověk nedokáže pochopit, co vede takové jedince k tomu, že svého mazlíčka takto pohodí, čímž jej odsoudí k smrti. Podobně se zachoval člověk, který svého psa nechal v zamčené přepravce u silnice a o jehož následném osudu jsme vás na DámskémDeníku již informovali. Kdyby děti pejska nenašly, rozhodně by brzy zemřel, jelikož se z pytle nedokázal sám dostat.

zvířecí útulek iZdroj fotografie: Freepik

Ročně je svým majitelem vyhozeno a opuštěno obrovské množství zvířat, která si takto krutý osud rozhodně nezaslouží. Web Novinky uvádí, že se v českých útulcích nachází kolem 4 000 psů, kteří netrpělivě čekají na nový domov a milující rodinu. Někteří mají to štěstí, jiní ale bohužel v těchto zařízeních umírají sami a bez lásky. Pokud tedy zvažujete pořízení psa, zkuste se prvně podívat do útulku, třeba tam na vás čeká vaše spřízněná duše.

Co si myslíte o lidech, kteří se takto zbaví svého mazlíčka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články