V Itálii ukradená fenka se po sedmi letech ocitla v Polsku. Díky čipu a souhře náhod se vrátila domů

Příběh italské fenky, která se po několika letech vrátila zpět domů, je neuvěřitelný. Její majitelé již v návrat milovaného mazlíčka nedoufali.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Krádeže psů jsou čím dál častějším problémem po celém světě. Lidé tato zvířata kradou pro následný prodej, své potěšení nebo jen tak z dlouhé chvíle. Původní majitelé psů však nesou tento čin velmi těžce a všemi možnými silami se snaží svého mazlíčka dostat zpět. Díky čipům, kterými by měli být tito čtyřnožci opatřeni, je jejich hledání snazší. To je i případ fenky jménem Kira, která ušla dlouhou cestu, než se vrátila zpět ke své milující rodině.

Fenku někdo z pozemku ukradl

V roce 2011 si mladá rodina z Puglie v jižní Itálii pořídila svého prvního psa. Vybrali si dvacetidenní fenku amerického stafordšírského teriéra, které dali jméno Kira. Již od počátku spala s malým chlapcem, dávala na něj pozor a byla stále po jeho boku. Podle majitelky byli Kira a její syn nerozlučná dvojka. Celá rodina i se svým mazlíčkem žila spokojeně až do března 2016, kdy se vše změnilo. V tu dobu se jim totiž někdo vloupal na pozemek a Kiru ukradl. Jejich životy tím utrpěly velkou ránu.

Majitelé fenku nejprve zoufale hledali, její zmizení nahlásili na policii, ale po čase se smířili s myšlenkou, že svého milovaného pejska už s největší pravděpodobností nikdy neuvidí. Pátrání bylo dlouhé a neúspěšné. Po Kiře jako by se slehla zem. Rodina vlastnila v průběhu let jiné psy, ale nikdy nemohli na svou první fenku přestat myslet. Když se už smířili s tím, že se Kira nikdy nevrátí, stal se zázrak.

Ušla dlouhou cestu, ale vrátila se zpět domů

Mezitím si v říjnu 2022 v polské Świdnici (Dolnoslezské vojvodství), 1900 km od italské Puglie, našel cestu do útulku toulavý pes. Zaměstnanci útulku hledající pro něj nový domov mu dali jméno Bašta. Neznali historii fenky a nevěděli, jaký byl její život dříve. Fena velmi špatně snášela pobyt v tomto zařízení. Stále se opírala o mříže a měla velmi smutný pohled. Přestože byla čipovaná, majitele se nepodařilo dohledat. Jeho údaje se neobjevily v žádné z evropských databází.

pes v útulku iZdroj fotografie: Depositphotos

V lednu letošního roku adoptoval Baštu jeden německý občan, který se v polském útulku objevil náhodou. Vzal si ji s sebou do německého Karlsruhe, avšak nedokázal se o fenku postarat, a tak ji dal po několik týdnech do místního útulku. A tehdy nastal průlom. Zaměstnanci německého útulku poslali Baštino číslo mikročipu různým evropským organizacím, které sledují pohřešovaná zvířata. Jedním z nich byl i italský „Arpat Italia“. Když zaměstnanec této organizace zadal čísla čipu do počítače, ukázalo se, že Bašta, tedy vlastně Kira, byla ukradena v roce 2016 v Puglii.

Její majitelé byli nalezeni a okamžitě kontaktováni. Jak sami uvedli, Kiru by poznali i mezi milionem podobných psů, je totiž jedinečná. Když uviděli její fotku, na sto procent věděli, že je to ona. Nemohli tomu uvěřit. A tak se 4. března vydala fenka z Německa na zpáteční cestu domů. Díky pomoci dobrovolníků z různých míst na trase se v pondělí 6. března dostala zpět do Itálie. „Nemysleli jsme si, že tento den přijde. Je to pro nás obrovská radost a štěstí,“ řekli původní majitelé Kiry. Její dojemný příběh je hotový scénář k filmu.

Co říkáte na její příběh?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství