Michal Penk o vztahu s Bartošovou: „Moje matka ji od začátku neměla ráda“

Když měli oba zpěváci slušně rozjetou kariéru, zjistili, že k sobě chovají city. Jejich románek byl ale krátký. Rozpadl se po sedmi měsících a nebyl za tím jen výlet do Itálie.

i Zdroj fotografie: Adéla Tauscherová, s vědomím a souhlasem Michala Penka
                   

Vizáž Michala Penka (55), pohledného zpěváka s blonďatou hřívou, působila v osmdesátých letech dost rebelsky. I proto byl zřejmě problémový sympaťák idolem dívčích srdcí. Spoluzakládal kapelu Lucie, ale největší slávu zažil v orchestru Ladislava Štaidla. Pak přišly drogy, alkohol a pád na dno. Do širšího povědomí veřejnosti se svého času dostal díky zpěvačce Ivetě Bartošové († 48). Z počátku je pojil jen pracovní vztah, později jeho kouzlu křehká zpěvačka podlehla.

Dorazil s litrem mléka a Becherovkou

I když jejich seznámení nebylo úplně ideální, stydlivost mladé zpěvačky měla něco do sebe. „Iveta na mě udělala hroznej dojem. Červenala se, mluvila potichu… Kvůli ní jsem do té spolupráce šel, protože jsem o ni měl zájem,“ cituje zpěváka server Vip Show. Společně nazpívali několik písniček, jako třeba Zpívej, Každý den vychází slunce nebo Horší, když se neotevře padák. Netrvalo dlouho a jejich vztah přestal být jenom pracovní.

Zpěvák, který dlouhé roky bojoval s démony, se nedávno znovu pokusil o návrat na hudební pódia. Rozpovídal se i o tom, jak se sblížili s Bartošovou. „Pozvala mě tehdy dál. Bavili jsme se o pečení nějakého koláče a ona slíbila, že když příště přinesu litr mléka, upeče mi ho. A tak jsem to při první možné příležitosti udělal. Zazvonil jsem u ní s litrem mléka a lahví Becherovky,“ prozradil Penk. V té době byli oba na vrcholu své kariéry.

Na matku Penk dával možná až moc

V soukromí to hvězdnému páru ale neklapalo moc dlouho. Rozešli se po sedmi měsících. Důvodem byl přeplněný diář zpěvačky, která tehdy zářila a sbírala jedno ocenění za druhým. Penk na ni čekával na schodech před domem, až se vrátí z koncertů, a to ho časem přestalo bavit. Roli v jejich rozchodu sehrála i zpěvákova matka. Ze začátku prý Bartošovou neměla ráda. „Já jsem na matku hodně dával, možná až moc. Ale máma vlastně vedle mě neměla ráda žádnou ženskou, protože nechtěla, aby mi bránily v mojí cestě,“ přiznal serveru zpěvák.

iZdroj fotografie: Adéla Tauscherová, se souhlasem Michala Penka

Manažer Bartošovou dost hlídal, když se vášnivý románek provalil, neměl z toho radost. Překazit vztah se mu ale nepodařilo. Zamilovaný pár dokonce společně bydlel tři měsíce u hudebníkovy matky. Konec podle Penka přineslo až to, že zpěvačka chtěla odjet na výlet do Itálie bez něj. „Přišla s tím, že nikdy nebyla v Itálii a že ji Martin Vačkář, manžel zpěvačky a herečky Světlany Nálepkové, pozval na výlet kabrioletem do Říma. Tvrdila, že je snad jasné, že tam jede jenom na výlet, ale žárlil jsem, řekl bych, až otravně. To byl asi jeden z důvodů k rozchodu,“ cituje zpěváka server Ženy.

Začalo to trávou, pak přišel kokain a pervitin

Podle něj mu matka už tehdy říkala, že s Bartošovou to nemůže dopadnout dobře. Penkova kariéra šla ke dnu v roce 1994. Stáhly ji tam drogy a alkohol. „Začalo to trávou, byl jsem najednou uvolněnej. Pak přišel kokain, ten mi připadal povrchní, a pak pervitin. První zážitky byly úžasný, jenže pak přišli ty bubáci, slyšel jsem několik let hlasy, jenže to nebylo pět hlasů, ale třeba padesát,“ řekl nedávno Penk iRozhlasu. Nakonec se rozhodl, že se chce ode dna odrazit, a zahájil protidrogovou léčbu.

Co si myslíte o rolích matek ve vztazích mladých zpěváků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla