Patrasová už tuší, jaký si od soudu odnese trest za způsobenou havárii. Felix ji v tom chce nechat vykoupat

Za nehodu, kterou podle policie způsobila někdejší královna dětských srdcí pod vlivem alkoholu, může vyfasovat pokutu, zákaz řízení, veřejně prospěšné práce i nepodmíněný trest.

Herečka Dagmar Patrasová v černém saku i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Herečka a zpěvačka Dagmar Patrasová (67) nevyvázne z dopravní nehody, kterou podle policie loni nedaleko svého domu na Vinohradech způsobila opilá, jen s pomyslným plácnutím přes ruku v podobě pokuty za přestupek. Sice se zatím vyhnula klasickému soudnímu jednání, ale není všem dnům konec. Soud už totiž ve zkráceném řízení, kdy vychází z policejních důkazů, rozhodl. Pokud s jeho verdiktem ale herečka nebude souhlasit, může dokonce skončit i za mřížemi.

Nepodmíněný trest je stále ve hře

Ve zkráceném řízení má soud několik možností. Může Patrasovou potrestat uložením veřejně prospěšných prací, které vesměs spočívají v úklidu a údržbě ulic, komunikací, parků i státních budov. Pravděpodobně se nevyhne peněžitému trestu a několikaletému zákazu řízení. Ve hře je i podmíněný trest. „Byl jí vydán trestní příkaz, což je zkrácené řízení, že soud vychází jenom z toho, co je ve spisu. A hrozí jí tedy veřejně prospěšné práce, peněžitý trest, zákaz řízení vozidla a trest podmíněný,“ cituje advokáta Jiřího Černého server Aha!.

Pokud s trestním příkazem herečka bude souhlasit, nabyde právní moci a vyměřený trest si bude muset odpykat. Existuje ale také varianta, že se proti němu odvolá, respektive podá takzvaný odpor. V tom případě pak bude nařízené soudní jednání. Pro Patrasovou, která opakovaně odmítla, že by řídila opilá, by klasický soud nemusel dopadnout dobře. „Teoreticky hrozí, že v rámci nového dokazování může vyjít najevo, že se dopustila ještě něčeho horšího, a nelze vyloučit, že by ten trest nebyl nepodmíněný,“ dodal advokát.

Manžel doufá, že verdikt přijme

Trest vězení, který se nad někdejší královnou dětských srdcí vznáší, nelze vyloučit. Zejména proto, že v minulosti už herečka pod vlivem alkoholu bourala. Navíc si po loňské nehodě trvala na svém, že před jízdou nepila. „To nebylo pod žádným vlivem alkoholu. Nikdo mi nebral krev, nikdo mi nedával dýchnout,“ řekla tehdy serveru. Podle policie to tak ale nebylo, dechovou zkoušku herečka prý odmítla. Pár desítek minut po nehodě vzniklo video, které obletělo internet. Ukazuje Patrasovou, jak po vinohradských ulicích jde velmi nejistým krokem.

Felix Slováček a Dagmar Patrasová iZdroj fotografie: Nextfoto

Na tahu je nyní herečka. Je otázkou, zda v dané lhůtě podá odpor proti trestnímu příkazu. Její blízcí chtějí, aby trest přijala. „Co vám mám na to říct? Veřejně prospěšné práce Dádě rozhodně neuškodí. Naopak,“ reagoval podle serveru na rozhodnutí soudu její manžel Felix Slováček, který v minulosti mluvil o tom, že by jeho žena měla být zbavena svéprávnosti. „Doufám, že ji nenapadne se odvolat,“ dodal hudebník. Pokud by soud rozhodl v případu herečky i o maximální výši sazby u zákazu řízení, Patrasová by znovu mohla usednout za volant až ve svých 72 letech.

Jak byste se postavili k soudnímu trestnímu příkazu?

Zdroj: Aha!
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články