Pár žije na ulici již více než 20 let. K tomu, aby byli šťastní, nepotřebují žádný luxus. Tomu se říká opravdová láska

Život tohoto páru se změnil, když je jejich rodinní příslušníci před více než dvěma desetiletími vyhodili z domova. Museli přežít, jak nejlépe mohli.

Člověk bez domova i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Člověk se může stát bezdomovcem a skončit na ulici, aniž by to čekal. Během vteřiny se mu život obrátí vzhůru nohama a ztratí vše, co kdy měl a budoval. V České republice je celkově více jak 23 000 lidí bez domova, někteří jsou slušní a neublížili by mouše, jiní mohou reagovat agresivně, a být tak pro společnost nebezpeční. Většina z nich totiž holduje alkoholu, což jim na vzhledu a věrohodnosti rozhodně nepřidá.

Rodina je vyhodila na ulici

Ricardo a Juanita jsou mexický pár, jenž je spolu téměř 30 let. Ale bylo to jen něco málo přes dvě desetiletí, co žijí na ulici Nuevo Léon. Z jejich domu, kde bydleli, je vystěhovali jejich příbuzní. Museli tedy přežít sami a bez pomoci. Jediné, co je drželo při životě, byla jejich nepřekonatelná společná láska. Předtím bývali v domě, který patřil Ricardovým rodičům. Ti však po čase zemřeli a on přišel o práci. Jejich příbuzní se proto rozhodli tento pár vyhodit na ulici, a jim tak nezbylo nic jiného, než odejít a postarat se jeden o druhého.

Bohužel se dlouho nedokázali vzpamatovat a dostat se z ulice, proto museli přes 20 let žít a spát venku. Dle statistiky je v mexickém městě, kde oba žijí, celkem 295 bezdomovců, z toho je 15 žen a 280 mužů. Navzdory potížím, kterým čelili, jsou však Ricardo a Juanita šťastní, že jsou spolu. Velmi se milují, a to jim dává sílu žít dál, i když v takových podmínkách, ve kterých jsou nuceni být.

Tohle je opravdová láska

Jejich příběh dojal mnoho uživatelů sociálních sítí, kteří zanechávali komentáře typu: „To je láska,“ nebo „Rodina musí být stále spolu, nesmíme se soudit. Důležité je nevzdat se a bojovat dál.“ Někteří komentující dokonce zjišťovali, kde se tato zamilovaná dvojice přesně nachází, aby jim mohli poskytnout nějaké potřebné věci. Ricardo i Juanita mají rodinu, a přestože je pro ně srdcervoucí být zapomenuti, zdůrazňují, že mít jeden druhého navzdory nepřízni osudu, jim pomohlo přežít na ulici.

Tento pár je důkazem toho, že když se dva lidé milují, nezáleží na tom, kde žijí, co vlastní nebo jak se oblékají. Nejdůležitější je totiž to, že mohou být spolu, sdílet svá trápení i šťastné chvíle. Mohou se spolehnout jeden na druhého a vědí, že jsou zde vždy pro sebe navzájem. Tomuto se říká opravdová láska.

Co říkáte na jejich způsob života?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články