Páníček natočil, jak budí svou slepou a hluchou fenku

Na internetu najdeme mnoho různých virálních videí. V mnoha z nich mají hlavní roli zvířata. V tomto případě je hlavní hrdinkou fenka, která však není zcela zdravá a majitel ji potřebuje vzbudit

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Aiden Michael Mann si ke své feně pořídil ještě jednu, mladší. Na rozdíl od té první, Loly, je však desetiměsíční Plum, fenka australského ovčáka handicapovaná, kdy se u ní bohužel zkombinovaly dvě vady, a to hluchota, a slepota.

i

Aiden se fenky ujal, když měla již půl roku, a toužil jí poskytnout bezpečný a milující domov.

Soužití Plum s novou rodinou

Ačkoliv je Plum nevidomá a neslyší, velice rychle se seznámila s novým prostředím a zvykla si na ně. Toto jí bezpochyby usnadnila i její psí společnice Lola, s níž naštěstí od počátku neměla ani sebemenší konflikt.

i

Podle Aidena má Plum velice šťastnou povahu, užívá si život a miluje hru s balónky. Je velice kontaktní a snaží se být neustále nablízku Aidenovi i Lole.

Krátké video, které dobylo svět

V dnešní době, kdy je těžké vyhýbat se negativním vjemům i informacím, jsou možná více vyhledávána pozitivní videa, která diváka alespoň na chvíli odvedou od těžké reality a ukážou něco smysluplného a dobrého.

i

Možná i z tohoto důvodu získalo miliony shlédnutí také video, které Aiden umístil na sociální sítě.

Inspirací pro jeho natočení a zveřejnění byly stále se opakující dotazy na to, jak je vůbec možné komunikovat se psem, které vás ani nevidí ani neslyší. Sám autor říká, jak ho mile překvapil zájem o jeho komunikaci s postiženou Plum.

i

Aiden sám říká, že začátky nebyly samozřejmě vůbec jednoduché. Sám neměl s podobným případem žádnou zkušenost, a tak metodou „pokus, omyl“ zkoušel, co bude fungovat.

i

Největší motivací pro něj bylo, aby v životě Plum eliminoval stres, který ji způsobovaly náhlé doteky, především tehdy, když spala.

i

Aiden usilovně přemýšlel nad způsobem, jak Plum budit, aniž by ji vyděsil. Po nějaké době na to přišel a právě okamžik, kdy ji budí, je zachycen na videu, které zveřejnil. Plum spí, Aiden k ní tiše přistoupí a lehce na ni foukne.

i

Plum se sice probudí, ale místo stresu je zřejmé jen její překvapení, které se po Aidenově dotyku okamžitě mění v radost a touhu po mazlení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články