„To, že jsem otěhotněla ve 13 letech, ze mě nedělá špatnou mámu,“ píše Magda. Dítě jí zachránilo život

Třináctiletá dívka se rozhodla světu ukázat, že i navzdory nízkému věku bude skvělá máma. Věk je totiž jen číslo.

Těhotná žena v posteli i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Každá žena má právo se rozhodnout, zda si dítě, které čeká, nechá, či nikoli. Nikdo by neměl odsoudit ženy, které zvolí potrat, nebo naopak ty, jež si chtějí miminko nechat. Velkou kritiku zažila dívka, která otěhotněla ve svých třinácti letech. Všichni totiž věřili, že z ní nebude dobrá matka, jelikož je sama ještě dítětem. Ona se ale rozhodla všem ukázat, že je stejně schopná jako ostatní.

Rozhodla se všem ukázat, jak skvělou matkou bude

Když bylo Magdě třináct let, procházela zrovna pubertou a měla patnáctiletého přítele. Brzy zjistila, že čeká dítě. Její partner tomu nechtěl věřit a ze strachu ze zodpovědnosti ji opustil. Okolí dívku okamžitě odsoudilo, všichni jí radili, aby šla na potrat, jinak si zničí život. Vyslechla si mnoho kritiky, dle webu Mirror dokonce někdo jí i dítěti přál smrt při porodu. Naštěstí ale měla po boku svou rodinu, která ji plně podporovala.

Přestože Magda zprvu přemýšlela nad potratem či adopcí, po prvním ultrazvuku si to rozmyslela. Jakmile totiž na obrazovce spatřila své miminko, nechtěla se jej vzdát. A i přes tvrdou kritiku ostatních se rozhodla si své dítě nechat a vychovat jej, jak nejlépe bude umět. Všem, kteří zpochybňovali její rodičovské schopnosti, chtěla ukázat, že bude tou nejlepší mámou na světě, i když je jí teprve 13 let.

Dcera jí vlastně zachránila život

Krátce po porodu její dcerky Magdu napadlo, že začne natáčet videa o jejich společném životě a každodenních situacích a problémech svobodné matky. Nahrávka, která byla zveřejněna na YouTube, se stala virální a zhlédly ji přes 4 miliony internetových uživatelů. Dívka se svěřila, že jí její dcera vlastně zachránila život. Trpěla totiž depresemi, dokonce se těsně před otěhotněním pokusila o sebevraždu. Nechápala, proč je na tomto světě. Až její holčička jí dodala chuť žít a důvod bojovat.

Když bylo holčičce deset měsíců, její otec si uvědomil, jak velkou chybu udělal, když z jejich života zmizel. Začal o dceru jevit zájem, a přestože jej Magda nenáviděla za to, že je opustil, snažila se k němu znovu najít cestu a začlenit jej do dívčina života. Otec si tak své rozhodnutí odejít rozmyslel, což neudělal muž, který svou ženu a narozené dítě opustil z naprosto nepochopitelného důvodu, který jsme na DámskémDeníku zveřejňovali.

Jak byste se na jejím místě rozhodli vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články