20 let se snažili o dítě, šanci dostali až v 60 letech. Když konečně otěhotněla, manžel ji opustil

O dítě se snažili dlouhých 20 let, ani jednou se nevzdali a pak konečně dostali šanci. Když ale žena porodila, její manžel to nezvládl a opustil ji.

Dětská ručička i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Před pěti lety tomu bylo už 20 let, co se Atifa Ljajicová (60 let) a její manžel Serif Nokić (68 let) snažili o dítě. Bylo to dlouhých 20 let, nespočet pokusů, mnoho probrečených nocí, mnoho stresu a nepochopení, proč se jim to nedaří. Lékaři neznali odpověď, nic jim nepomáhalo a nikdo nevěděl, jak jim pomoci. Díky pokroku medicíny a umělému oplodnění se ale nakonec podařilo Atifě v šedesáti letech porodit zdravou dceru. Byl to splněný sen, který však skončil hotovou noční můrou.

Opustil ji

Její manžel ji krátce po porodu opustil kvůli tomu, že jeho dcera často hlasitě plakala. Tento důvod byl pro mnohé lidi šokující. Je známo, že těhotenství po čtyřicítce má svá rizika. Atifa se však snažila otěhotnět dlouhá léta a ve věku 60 let konečně porodila zdravou holčičku. Její manžel ji vždy podporoval, i když dítě sám nepotřeboval. Atifa se pokoušela otěhotnět pomocí umělého oplodnění, ale všechny předchozí pokusy selhaly. Po pátém pokusu se jí otěhotnět podařilo a nakonec porodila zdravou dceru Alinu. Bohužel se její manžel po narození dcery rozhodl odejít. 

Bizarní důvod k odchodu

Uvedl, že dítě příliš hlasitě plakalo a že není připraven žít s tak náročným miminem. Navíc se obával, že se jeho zdravotní stav zhorší. Atifa má také zdravotní problémy a trápí ji vysoký krevní tlak, ale rozhodla se vychovávat svou dceru sama. Její manžel dokonce odmítl být zapsán v matrice jako otec Aliny a nepřál si, aby měla dcera jeho příjmení. Protože však bylo použito sperma neznámého dárce, není nutné, aby se Sarif z otcovství zodpovídal. 

Plačící dítě iZdroj fotografie: Depositphotos

Kontroverzní příběh

Celý tento příběh vyvolal kontroverze ohledně toho, co se stane s dívkou, když se o ni její matka nebude moct kvůli zdravotním problémům postarat. Alina je dnes již malou slečnou a doufáme, že se o ni Atifa postará co nejlépe. 

Co si o chování muže myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články