V roce 1945 ztratil svého syna, ale nikdy ho nepřestal hledat. Jejich shledání po 58 letech všem vehnalo slzy do očí

Po dlouhých osmapadesáti letech mohl otec znovu sevřít svého syna v náručí, přestože v jeho nalezení již nedoufal.

Staří muži se objímají i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Životní cesty jsou často velmi nevyzpytatelné. Stačí malá chyba či nečekaný okamžik a člověk ztratí to nejcennější, co v životě měl. To zažil také voják, kterému byl odepřen kontakt se svým malým synem. Přestože po něm nepřestal pátrat, nepodařilo se mu jej najít. Ovšem po téměř šedesáti letech se stal zázrak, v který již nedoufal. Mohl znovu své dítě sevřít v náručí.

Žena utekla i s jejich synem

Bill Iahn, tehdy mladý voják, potkal svou první ženu v Arizoně. Z jejich velké lásky vznikl syn, ovšem Bill byl během druhé světové války vyslán do Evropy a absolvoval bitvu v Ardenách. Když se vrátil domů, nechápal, proč je na něj jeho žena naštvaná. Nakonec ale jejich manželství skončilo rozvodem, při němž vyřkla slova, na která muž nikdy nezapomene. Cituje je také web NbcNews: „Pořádně se podívej, je to naposledy, co vidíš syna.“

Poté Billova bývalá manželka sbalila sebe i jejich společného syna a odjela pryč. Bývalý voják na své dítě neustále myslel. Jediné, co mu zůstalo, byly vzpomínky na něj a fotografie jeho malého chlapce sedícího na houpacím koni. Po čase se Bill rozhodl, že zkusí svého synka vypátrat, ovšem jeho snaha byla marná. Léta ubíhala, muž se znovu oženil, ovšem vlastní děti již nikdy neměl. A v nalezení svého jediného syna už nedoufal.

Svého syna mohl znovu obejmout po 58 letech

Ovšem když se jeho synovec zmínil o příběhu svého strýce kamarádce, která byla dle webu Deseret vášnivou genealožkou, věci se daly do pohybu. Pustila se do pátrání a brzy předala kamarádovi kontakt na muže, který byl pravděpodobně Billovým ztraceným synem. Ten se bál na telefonní číslo zavolat, ale nakonec sebral odvahu a poprvé uslyšel hlas svého vnuka, který jej odkázal na svého otce – Billova syna. Ten o svém tátovi neměl žádné informace, matka mu o něm nikdy nic nechtěla říct.

otec a syn večeří iZdroj fotografie: Freepik

Jejich následné shledání po osmapadesáti letech dojalo všechny přítomné. Měli si toho tolik co říct. Promarněný čas jim už nikdo nevrátí, ovšem nyní mají možnost užít si společnou dobu, která jim ještě zbývá. Pro oba to byl skutečný zázrak. Podobně prožívali své setkání také sestry, které se neviděly šedesát let a jejichž příběh jsme na DámskémDeníku nedávno popisovali.

Jak byste se v jeho situaci zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články