Dojemné setkání dvou sester po 60 letech: Rozdělili je už jako miminka

Adopce je náročný proces. A následné hledání biologické rodiny rovněž. O to větší radost pak přináší shledání.

Dvě ženy na sedačce i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Jsou páry, kterým se přirozené početí bohužel nepodaří. Hledají poté další způsoby, jak si dítě osvojit. Jednou z možností je projít náročným procesem adopce. Osvojit si dítě mohou sezdané páry, jednotlivec a v případě registrovaného sňatku jeden z páru, říká web NáhradníRodina. Manželský pár je při hodnocení vnímán lépe, jelikož dokáže poskytnout úplnou rodinu, a tedy vhodné zázemí pro dítě. Může se stát, že sourozenci, kteří byli nabídnuti k adopci, se v tomto bodě rozdělí. A v budoucnu se zase najdou.

Chvíle odloučení

Teresa Scharf se narodila v Aténách a adoptována byla americkou rodinou v 7 měsících. Náhradní rodiče sloužili u armády, proto se museli velice často stěhovat podle toho, kam je armáda povolala. S adoptivními rodiči bohužel neměla příliš dobré vztahy, jelikož byli velmi přísní, kritičtí k její osobě a neprojevovali dívce dostatečnou náklonnost a lásku. „Poprvé, co jsem se začala zajímat o své kořeny, bylo, když jsme s manželem čekali své první dítě. Já jsem si jen říkala, jak by někdo mohl dát dítě pryč,“ řekla pro web TheHill.

A tak začala její cesta do minulosti. Oslovila Efthichia Project, organizaci pomáhající dětem narozeným v Řecku najít biologickou rodinu. První podmínkou bylo absolvování testu DNA. Teresu čekalo překvapení v podobě pozitivního výsledku a zjistila, že má bratrance v Chicagu. Takový test ale dokáže kolikrát převrátit život vzhůru nohama, jako v příběhu, který DámskýDeník popisoval dříve. Jela jej navštívit, a zjistila tak, že hned několik dalších bratranců a sestřenic má přímo v Řecku. Naplánovala si tam cestu, aby se s nimi setkala.

Shledání se sestrou doprovázely slzy štěstí

Setkala se zde s velmi vlídným přijetím a Teresa cítila, že přesně sem patří. Našla milující rodinu. Pořád ale nevěděla, kdo jsou její rodiče, případně zda některý z bratranců či sestřenic není její sourozenec. To odhalily další testy DNA, které všichni absolvovali. Mezitím už ale Teresa musela odcestovat zpět do USA. Pak přišel hovor, na který tolik čekala. Měla sestru, Angie, univerzitní profesorku. Hned jí volala a smály se jako ztřeštěné holky. Obě měly obrovskou radost a Teresa ihned začala plánovat novou cestu do rodného Řecka.

Jejich shledání bylo plné radosti, dojetí a slz. Teresa se také dozvěděla mnohé o svém otci, který už bohužel zemřel. Snaží se zjistit více i o své biologické matce. Sestry jsou v denním kontaktu a dle časových možností se také navštěvují.

Jaká by byla vaše reakce na takové shledání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články