Dítě se narodilo jako neslyšící. Otec natočil reakci, když poprvé uslyšelo matčin hlas. Zázrak moderní medicíny

Jakmile žena otěhotní, těší se celých devět měsíců na to, až bude moct do své rodiny přivést nového člena, kterého bude milovat celým srdcem. Ne vždy je to ale tak ideální.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každá matka, která své dítě miluje, pro něj chce jen to nejlepší a byla by ráda, kdyby nikdy nezažilo smutek. Takto to ovšem samozřejmě nefunguje a vždy k nějakým smutným chvílím dojde. Nejhorší však je, když zdraví není takové, jaké by mělo, protože s tím se mnohdy těžko dá něco dělat. Medicína se ovšem posouvá neustále kupředu, díky čemuž tento chlapec zažil malý zázrak.

Malý chlapec znal jen ticho

Když tato žena otěhotněla, nemohla se dočkat, až se její zlatíčko narodí a ona mu bude moci zazpívat jeho první ukolébavku, povídat si s ním, konejšit jej hlasem. Osud tomu ale chtěl jinak a celou situaci dost zkomplikoval. Ženě se totiž narodil chlapeček, který byl zdravý ve všech ohledech kromě sluchu. Neměl šanci slyšet, jak na něj maminka láskyplně mluví a uklidňuje jej, aby neplakal.

iZdroj fotografie: Unsplash

Neměl totiž šanci slyšet nic, byl hluchý a kontakt s okolím si dokázal představit jen za pomoci očí a doteků. Taková zpráva musí být dozajista pro každou matku zdrcující, jelikož každý chce pro své dítě to nejlepší a aby hlavně bylo zdravé. Často si poté ženy říkají: „Co jsem udělala špatně?“ Ale ve skutečnosti se někdy jedná jen o nešťastnou souhru náhod a není nic, čím by se to mohlo změnit, i kdyby daná žena udělala něco jinak.

Měl štěstí, stejně jako jeho matka

Důležitá je ale vždy naděje. Nic není nikdy ztraceno, vždy se dá aktuální situace nějak zlepšit. Dokud jsou všichni naživu, je zde šance na změnu k lepšímu. A to je přesně i tento případ. Lékaři mají daleko více poznatků, než tomu bylo například před padesáti lety. Dokázali tak vytvořit řešení, které sice chlapci nevrátí sluch napořád a za každé situace, ale jakmile bude mít přístroj, jež vytvořili, na sobě, bude moct slyšet vše okolo.

Jeho první slyšící momenty zachytili na video a je to skutečně krásná podívaná, která dojme každého. Malý Archer, jak se chlapec jmenuje, nejprve začal hodně plakat, což je logické. Celý svůj krátký život byl zvyklý na klid a ticho, přítomnost všech zvuků okolo jej tedy přirozeně vyděsila. Poté ale slyšel hlas své maminky. To změnilo celý jeho výraz ve tváři, dokonce se i usmál. Je úžasné, jak moderní medicína dokáže pomáhat lidem a i tak malým tvorům kouzlit úsměv na tváři.

Jak byste reagovali v situaci maminky vy?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Nela Maloňková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný