Desetiletý chlapec s rakovinou má každý večer obrovský strach usnout. Bojí se, že už se nikdy neprobudí

Drake je velice pozoruhodný chlapec. Už od svých pěti let bojuje se závažnou nemocí, kvůli které téměř nestihl poznat běžné dětství.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Drake stále nosí plenky, nikdy totiž nedokáže udržet tekutiny. V pěti letech mu byla diagnostikována leukémie. Když už si všichni mysleli, že svůj boj vyhrál, jeho stav se v deseti letech najednou zhoršil. Tentokrát nemoc udeřila opravdu ze všech sil. Maminka chlapce Jessica se dlouhé roky musí nejen starat o svého milovaného syna, ale navíc shánět peníze na placení účtů.

Chce mu hlavně pomoci

Jessica chce celému světu ukázat, jak může být nemoc zákeřná a hrozná. Zveřejnila na sociálních sítích fotografii svého vyhublého syna bez vlasů. K emotivní fotografii přidala vzkaz. „Pro ty, kteří mají rakovinu nebo musí podstoupit chemoterapii. Pro všechny, kdo trpí touto hroznou nemocí. Možná se ptáte, proč jsem zveřejnila fotografii, kde je syn jen ve spodním prádle. Je to proto, že život není vždy korektní, nádherný, ale také skutečný. Rakovina ničí lidi,“ napsala.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To ráno doprovodila svého synka do koupelny, který měl na sobě plenku, protože nedokáže ze 75 % zadržet tekutiny. V noci prý spí v jedné posteli se svojí maminkou. Ta se bojí, aby nezemřel sám. „Když o půlnoci mluvíte s desetiletým dítětem o životě a o tom, zda půjde do nebe, je to těžké,“ přiznala. Syn je někdy tak slabý, že nedokáže vstát z postele. Občas už nepomáhají ani léky. Jakmile je příliš unavený, usne vyčerpáním.

Bolí jej celé tělo

Chlapce bolí celé tělo a trpí. Často ale své mamince říká, jak ten nerovný boj se zákeřnou leukémií zkrátka vyhraje. Poté však přijdou horší dny a malý hoch má strach, zda se dožije svých dalších narozenin. Maminka jej ujišťuje, že za něj bude bojovat, když už on sám nebude moci. „Syn je moje štěstí, můj úsměv, moje srdce. Stejně jako můj smutek a moje zoufalství. On je můj život,“ vyznala se maminka.

Leukémie si bohužel nevybírá. V České republice je ročně diagnostikováno přibližně 65 dětí s ALL (akutní lymfoblastická leukémie), 12 dětí s AML (akutní myeloidní leukémie), 3 děti s myelodysplastickým syndromem a jedno dítě s chronickou myeloidní leukémií. Rakovina obecně tvoří 30 % zhoubných nádorů v dětském věku, a jsou tak nejčastěji malignitou ve věku od jednoho roku do patnácti let. Mnohé děti bohužel svůj boj s těžkou nemocí prohrají.

Pomáháte onkoláčkům? A jakým způsobem?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla