Jedno z dvojčat mělo umřít již před narozením. Nakonec se dožilo 11 dní. Rodiče tak stihli nafotit krásné vzpomínky

Již při porodu rodiče dvojčat věděli, že novorozený chlapec brzy zemře. Dříve, než zasáhl krutý osud, stihli nafotit překrásné vzpomínkové fotografie.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Family Brentlinger
                   

Mladí rodiče se těšili na narození vytoužených dvojčátek, ovšem radost jim ve 23. týdnu těhotenství (začátek 6. měsíce) sebralo kruté odhalení. Ačkoliv do té doby probíhalo vše bez problémů, lékaři během druhotrimestrálního ultrazvukového vyšetření zjistili, že jedno z miminek – chlapeček, má vážně poškozené srdce, a proto pravděpodobně brzy zemře, respektive s vysokou pravděpodobností se narodí již mrtvý. Aby si uchovali alespoň nějaké vzpomínky, rozhodli se rodiče zúčastnit výjimečného fotografování.

Po společném potomkovi toužili několik let

Manželé Lyndsay a Matthew Brentlingerovi pochází z města Toledo (Ohio, Spojené státy americké) a po společném potomkovi toužili prakticky od počátku svého vztahu. Bohužel početí miminka se jim dlouho nedařilo a oni začali ztrácet naději. Ovšem v momentě, kdy se Lyndsay soustředila na své další životní cíle, se stal zázrak a ona na těhotenském testu objevila dvě vytoužené čárky. Jakmile její těhotenství potvrdil i gynekolog, začali se manželé na nový přírůstek do rodiny nesmírně těšit.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Family Brentlinger

O několik týdnů později se dozvěděli překvapivou informaci – Lyndsay nečekala jedno miminko, ale rovnou dvojčata. Radost budoucích rodičů se rázem znásobila a svých dětí se nemohli dočkat. Až do 23. týdne vše probíhalo naprosto ukázkově – děti se vyvíjely přesně tak, jak měly, a Lyndsay si dávala záležet, aby během svého těhotenství dodržovala všechny pokyny lékařů (například, aby omezila alkohol či kávu, nebo aby nevykonávala nadměrně fyzicky náročnou práci).

Z počátku s pořízením fotografií váhali

Během ultrazvukového vyšetření v druhém trimestru však radost vystřídal hluboký smutek. Lékaři zjistili, že jedno z dvojčat – chlapec, má nefunkční celou jednu polovinu srdce. Rodiče tak začali připravovat na všechny možné alternativy – i na tu, že miminko zemře ještě před porodem. Pro Lyndsay a Matthewa to byla obrovská rána. Protože jsou oba silně věřící, začali se modlit k Bohu a ke svému nenarozenému synkovi promlouvali. Díky své víře se poté s předčasným odchodem syna dokázali smířit.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Family Brentlinger

William ovšem překonal všechna očekávání lékařů. Nejen, že se dožil porodu, který zvládl stejně bravurně jako jeho sestřička Reagan, ale poté žil ještě celých 11 dní. (Dvojčata se narodila 17. prosince 2016 a William zemřel 28. prosince.) Ještě, než se s ním museli jeho rodiče naposledy rozloučit, domluvila jejich rodinná přítelkyně fotografování u fotografky Lindsay Brown. Manželé nejprve váhali, zdali se mají fotografování zúčastnit, ovšem záhy si uvědomili, že je to možnost mít hmatatelnou vzpomínku na jejich milovaného syna.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Family Brentlinger

Protože byl William v hospicové péči, navštívila Lindsay Brown rodiče u nich doma. Ve chvíli, kdy pohlédla na novorozeného chlapce, jí do očí vyhrkly slzy. William totiž vypadal naprosto zdravě a během focení byl čilý a vnímavý, jako by „nasával“ co nejvíce informací o světě, který záhy opustí. Rodiče se snažili během fotografování jednat s dětmi stejně, tedy jako by byly obě zdravé. Podařilo se jim to po většinu doby – při pořizování posledních snímků je přeci jen přemohly emoce.

Když nyní manželé vzpomínají na chvíle, které mohli strávit se svým synem, vnímají je jako požehnání. Každý z oněch vzácných jedenácti dnů se mu snažili být nablízku. Pouto, které se mezi nimi utvořilo, jim následně dalo sílu překonat obrovskou ztrátu, kterou museli záhy prožít.

Nechali jste si se svými dětmi nafotit vzpomínkové fotografie?

Zdroj: BoredPanda, Today

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů