„Nepoužívejte v letadle jídelní stolky,“ radí letuška. Prý mnohokrát viděla, jak na nich matky přebalují své děti

Letušky a další zaměstnanci leteckých společností se občas nestačí divit, co všechno dokáží pasažéři provést.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Léto a cestování jednoznačně patří k sobě. Teplé počasí a prázdniny přímo nutí k tomu, aby si lidé odpočinuli a vyrazili mimo komfortní zónu svého domova. Někteří vyráží na dovolené autem, jiní autobusem a další leteckou dopravou. Ta se těší v poslední době velké oblibě. Má však svá pravidla, která je potřeba dodržovat. Málokdo ví, že skrývá tajemství, která zná jenom palubní personál.

Sklápěcí stolky

Interiér letadel závisí na tom, které letecké společnosti daný stroj patří. Obecně platí, že čím je letenka levnější, tím méně místa můžete očekávat. Na některé lety si dokonce nemáte možnost vzít ani běžný kufr, nýbrž jenom příruční zavazadlo předepsaných rozměrů. Místo pro cestující záleží také na délce letu. Dvě hodiny přežije každý, delší let však vyžaduje větší pohodlí.

Většina letadel je navržena tak, že uprostřed vede ulička a po každé straně najdete tři sedadla. Dohromady tedy šest na řadu. Každý cestující se snaží si pro sebe urvat co největší místo, aby se nemusel nijak nepohodlně tísnit. Obzvláště složité to mají maminky s malými dětmi, které ještě nechodí samy na toaletu. Z toho důvodu nedoporučují letušky konzumovat jídlo přímo ze sklápěcích stolků.

Čištění bělidlem

Mnohokrát ho totiž ženy využijí jako přebalovací pult. Ne každého potom napadne stolek utřít a vydezinfikovat. Na tuto informaci je dobré myslet předem a počítat se znečištěným povrchem. Kromě toho prozradil kapitán nejmenované letecké společnosti nemilou informaci o vodě, která se nachází v letadle na toaletě. V žádném případě totiž není vhodná ke konzumaci.

Chlapeček na sedadle v letadle iZdroj fotografie: Depositphotos

Slouží opravdu jenom k mytí rukou. Další zaměstnanci letišť si přisadili způsobem, jakým se nádrže myjí. Čištění totiž probíhá za pomoci bělidla, které není zrovna ideální látkou do lidského zažívacího traktu. Nejeden cestující zažil nepříjemné střevní potíže, které se projevily právě po konzumaci zdánlivě pitné vody z letadla. Mějte na paměti všechny tyto informace.

Jaký je váš tip do letadla, na který nedáte dopustit?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články