Matka sdílí varování poté, co její syn zemřel na otravu při nevinném výletě u jezera. Pozor rodiče, co začalo jako zábava, skončilo tragédií

Matka se rozhodla sdílet smutný a nečekaný osud svého pouze 9letého syna. Tahle dovolená rozhodně nešla podle plánu, spíše se z ní stala noční můra.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodina Freeova se rozhodla vyjet na úžasný vodácký výlet. Ale tato dovolená rozhodně nevyšla, jak měla. Tragédie, která stala, proměnila vyjížďku v noční můru. Tohle měla být jejich první cesta k jezeru Eufaula, což je nejobjemnější vodní nádrž ve státě Oklahoma. Patří mezi oblíbené rekreační střediska. Když se sem rodina chystala, nikdo neměl nejmenší tušení, co je v nejbližší době čeká za horor.

Všechno začalo nevinně a bez jakýchkoli známek nebezpečí

V den 6. června začaly Freeovy i s rodiným přítelem svoji cestu. Nebylo se čeho bát, všichni dospělí již měli více než 20leté zkušenosti s vodáctvím. Tudíž nikdo neměl nejmenší důvod ke strachu. Nevěděli však o vyhrazené zóně, kde jsou lodě omezovány rychlostí. Dříve nebezpečí nikde nehrozilo, k vodě šlo jít kamkoli a žádná omezení nebyly ani ohledně různých vodních aktivit a sportů

iZdroj fotografie: Depositphotos

Venku se mohlo dělat všechno včetně wakesurfingu. To je vodní sport, kdy surfař jede v brázdě vody od lodi, která ujíždí přímo před ním. Zdánlivě absolutně neškodné. Avšak tyto motorové loďky jsou poháněny benzínem a mohou za sebou nechat nebezpečný oxid uhelnatý. Což je bezbarvý plyn, který nemá ani rozeznatelný zápach. Kvůli tomu, že ho není možné uvidět či ucítit, stává se vážným rizikem pro někoho, kdo za lodí stráví celý den, jako to udělal malý Andrew.

Nevolnost u dětí se byla přisuzována nebitému dni

Po celém dni, wakesurfování, se všem třem dětem začalo dělat špatně. Freeovy měli kromě 9letého Andrewa také 15letého Johnathana a 13letého Blaka. Když si všichni chlapci začali stěžovat na nevolnost, rodiče mysleli, že jsou pouze vyčerpaní z rušného dne. Neměli tušení, že příznaky jako jsou bolesti hlavy, závratě, slabost, zmatenost, zvracení a bolest na hrudi, mohou mít i úplně jinou příčinu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ke konci dne, když už loď zakotvili, malý Andrew odešel k zadní částí lodi, kde se zatočil do pohodlného klubíčka. Zatímco dospělí balili, děti si neustále stěžovaly na ospalost. Když v tu zaslechli všichni nečekaný zvuk a loď se nepatrně zachvěla. Jakmile se však otočili tam, odkud zvuk přišel, všem to bylo jasné. Malý kluk se svalil do vody. Okamžitě se začali pokoušet o jeho nalezení. Ale ve chvíli, co ho vytáhli, už Andrew nereagoval.

Už v moment, co spadl do vody, bylo pozdě

Rodičům bylo jasné, že již v okamžik, co chlapce našli, mu nemůžou pomoci. Po příjezdu záchranné služby se všechny poslední naděje na jeho oživení rozplynuly. Doktoři jim totiž oznámili, že mozková aktivita hocha je nulová. Z počátku nikdo nemohl uvěřit, jak se tak zdatný plavec mohl takhle snadno utopit. Postupným šetřením se však přišlo na vysokou hladinu oxidu uhelnatého u všech chlapců.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebohý Andrew měl hladinu příliš vysokou na to, aby to jeho dětský organismus mohl zvládnout. Neviditelný plyn postupně zabraňoval všem buňkám v přístupu ke kyslíky. Což mělo za následek odumření mozku a udušení. Rodiče se rozhodli svůj zdrcující příběh vypustit do světa a varovat tak všechny před možným nebezpečím. Je nutné dbát na správnou instalaci i údržbu palivových motorů a nepřehlížet možné příznaky intoxikace.

Zdroj: Today

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články