U souseda na zahradě našla opuštěná kňourající štěňata. Rozhodla se je zachránit

Žena z Kalifornie učinila na sousedově pozemku nečekaný objev. Domů si odnesla několik chlupatých zázraků.

Štěňata v krabici i Zdroj fotografie: iStock
                   

Sousedství se úzce podobá samostatnému ekosystému. Sousedé jsou jako rodina, kterou nespojuje biologicky stejný materiál, ale jejich bydliště. Pravé české sousedství může člověk blíže poznat například ve slavné komické trilogii Slunce, seno. Často se stává, že lidé mají větší přehled o vedlejším pozemku než o tom svém. A občas na tom cizím také najdou něco překvapivého.

Kňouravé zvuky

To je případ ženy z jižní Kalifornie. Jednoho odpoledne se vydala na procházku s tím, že si provětrá hlavu a splní svůj pohybový limit na daný den. Jelikož nebydlí zrovna na samotě, počítala s typickými zvuky obydlené oblasti. Tedy s řinčením sekaček, štěkáním psů a křikem dětí. Do této směsice zvuků se však přimíchal další. Od prvního zaslechnutí ji velmi zaujal.

Slyšela slabé výkřiky, které vycházely ze sousedova dvorku. Její zvědavost ji přemohla a ona se vydala na průzkum za tajemným zdrojem popsaných zvuků. Šla dále a dále, až zahlédla několik kožíšků. Několik štěňátek leželo blízko sebe na vyvýšeném záhonu. Společně se k sobě tiskla a u toho vydávala kňučivé zvuky. Ženě se jich okamžitě zželelo a rozhodla se, že je přemístí.

Stará deka v záhonu

Když se přiblížila na menší vzdálenost, ukázalo se, že štěňata nejsou sama. Byla tam také fena, pravděpodobně máma všech štěňat, a také deka, která měla sloužit jako provizorní pelíšek. Fena se o svá štěňata snažila postarat nejlépe, jak to jen šlo. Nedaleko od pelíšku se nacházel otevřený pytel s granulemi. Fena se tam chodila najíst, aby mohla produkovat dostatek mléka pro svá štěňata.

Projevil se také její ochranitelský instinkt a nechtěla ženu ke štěňatům pustit. Přesto si žena poradila a štěňata přemístila do plastového boxu. Následně nalákala fenu pomocí vidiny svých dětí a motivace v podobě uzeniny do další přepravky. Celá rodinka byla přepravena k veterináři, kde byla řádně zkontrolována. Následně byla zavedena do systému pěstounské péče, aby se pro ni našli milující opatrovníci.

Co byste udělali v ženině situaci vy?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články