Z kartonové krabice se ozývalo zoufalé kňučení. Žena v ní našla 4 opuštěná štěňata

Smutných příběhů o opuštěných zvířatech je v dnešní době naneštěstí celá řada. Soucitný člověk asi nikdy nepochopí krutost ostatních lidí, zvlášť jedná-li se o bezbranná mláďata.

opuštěná štěňata v krabici i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lisa Chiarelli z Los Angeles pracuje v neziskové organizaci „Frankie Lola and Friends“, která se zabývá záchranou psů v nouzi. Proto ji nepřekvapilo, když přišla zpráva o pomoc, aby se vydala do města Tijuana v Mexiku zachránit štěně v kartonové krabici. Ke svému překvapení však v krabici našla mnohem víc, než čekala.

Překvapení v kartonové krabici

V krabici totiž nakonec byli ukrytí rovnou čtyři sourozenci, kteří zjevně potřebovali pomoc. Není známo, kdo byl tak krutý a rozhodl se štěňata nechat na pospas osudu. Lisa byla samozřejmě odhodlaná zachránit celou rodinu. Přepravili je do bezpečí do domova v Kalifornii. Ale Lisa věděla, že štěňata stále zatím ještě nemají vyhráno. Potřebovala bezodkladnou pomoc, bez které by s jistotou zahynula.

„Štěňata byla tak malinká a tak podvyživená,“ svěřila se Lisa na platformě The Dodo, která se zabývá péčí o domácí mazlíčky, „bylo jim pouhých 7 až 8 týdnů.“ Veterinární tým organizace „Frankie Lola and Friends“ okamžitě začal dělat vše, co bylo v jeho silách, aby štěňátka zachránil. Dostalo se jim okamžité medicínské péče, štěňata měla k dispozici vydatnou a vyváženou stravu a obrovskou porci něhy, kterou tolik potřebovala.

Překonali kritické období

S vydatnou pomocí všech dobrovolníků se stav štěňat ohromně zlepšil. Začala pozvolna přibývat na váze a z bázlivých a ustrašených drobečků se pomalu stávala hravá a aktivní štěňata. Během tří týdnů se jim podařilo zdvojnásobit svoji hmotnost. V současné době jsou štěňata již naprosto zdravá a připravená k adopci do náhradních rodin.

Dosud se však nového a šťastného domova dočkalo pouze jedno štěně. Lisa Chiarelli však doufá, že budou umístěna postupně všechna. I přes nepříznivý start do života totiž štěňátka prokázala, že jsou velcí bojovníci a o svoje místo pod sluncem se s osudem umí poprat. Do té doby si mohou v útulku ještě hrát anebo zdokonalovat nově nabyté dovednosti.

Jak byste pomohli opuštěným štěňatům vy?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články