Štěně v podvyživeném stavu se jen o vlásek podařilo zachránit díky stížnostem na sociálních sítích

Tento zanedbaný pes byl zachráněn jen díky tomu, že si obyvatelé sousedního domu stěžovali na sociálních sítích.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

I když zákon vyžaduje, aby se s domácími mazlíčky zacházelo náležitě, a přísně trestá ty, kteří tento samozřejmý fakt nedodržují, vždy se najdou jedinci, kteří mají pocit, že mohou své mazlíčky trápit nebo s nimi špatně zacházet. Naštěstí jsou někteří z ubohých mazlíčků, kteří s takovými majiteli trpí, nalezeni a zachráněni.

Zveřejněný příspěvek vše změnil

Takový případ se stal poměrně nedávno. Záchrana psa, jenž byl týrán a mořen hlady, se dostala na světlo světa prostřednictvím několika uživatelů na internetu. Právě díky síle sociálních sítí bylo možné sdílet a šířit informace o tomto zvířeti během několika sekund. Příspěvek totiž odhaloval štěně žijící v domě v Ekvádoru ve velmi nepříznivých podmínkách.

Sousedům to nedalo spát

Jeho zdravotní stav byl již na první pohled žalostný a tato skutečnost znepokojovala sousedy majitele. Tělo zvířete bylo neuvěřitelně podvyživené a bylo očividné, že štěně se již dlouho při životě neudrží. Sousedé se tedy rozhodli jednat. Báli se ale, že by přímou konfrontací nebo zavoláním pomoci majitele jen rozzlobili a buď by vše popřel a psa schoval, nebo by se rozhodl pro drastičtější řešení – zbavit se ho úplně. Šli na to tedy jinak.

Záchrana přišla zavčas

Nejprve ze všeho zvíře jako důkaz natočili a video přidali na své sociální sítě. Mnozí byli šokováni a pilně zapracovali na šíření psího příběhu a také na prosbě k orgánům, do jejichž kompetence spadá zásah. Po nahlášení těchto skutečností byli k domu majitele vysláni záchranáři, a protože existenci štěněte již dále nemohl popřít, bylo nebohé zvíře urychleně odneseno z tyranského prostředí.

+

Internet poukazuje na dnešní problémy

Podobné příspěvky na internetu umožnily zachránit životy spousty dalších zvířat, a to jen dokazuje, proč je důležité věnovat pozornost svému okolí a všímat si na první pohled ne tak zřejmých nesnází zvířat, ale i lidí. Chov domácího mazlíčka vyžaduje řádnou zodpovědnost, protože tato stvoření jsou zcela závislá na svém majiteli a neexistuje žádná omluva, která by obhájila špatné zacházení s tak věrnými a oddanými tvory.

Jaká je vaše zkušenost s takovou situací na internetu?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články