Štěně bylo ponecháno svému osudu na lavičce. Majitel u něj nechal také dopis, ve kterém se snažil nálezci vysvětlit, proč to udělal

Když si lidé po chvíli začali všímat psa, který nešťastně ležel přivázaný k lavičce, usoudili, že si pro něj majitel nejspíš již nepřijde. Jakmile přistoupili blíže, našli jen vzkaz.

Pes leží na lavičce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příliš mnoho lidí se neštítí týrat a opouštět své domácí mazlíčky při první možné příležitosti. Většinou ani nelitují skutečnosti, že těmto nevinným tvorům nezáleží na ničem tolik jako na majitelích. Mezi taková zvířata, která jsou často opuštěna či vyhozena z domu, patří dozajista psi.

Tento případ není ojedinělý

Kočka, jež byla vyhoštěna z domu, se o sebe s největší pravděpodobností postarat zvládne. Pes však bývá plně závislý na svém pánovi, a je-li delší dobu bez jeho péče, nedopadá to zpravidla dobře. Mnoho lidí se z různých důvodů rozhodne svého pejska opustit. Pouze v tomto konkrétním případě se ale zdá, že důvody, které majitele přiměly nechat svého psa na lavičce v parku, byly poměrně opodstatněné.

Majitel měl na srdci dobro psa

Tento drobný pes byl přivázán k lavičce a ponechán o samotě s trochou jídla a vzkazem napsaným na listu papíru vedle něj. Ten, kdo tento čin spáchal, v něm chtěl vysvětlit důvody svého jednání. V naději, že se někdo z kolemjdoucích rozhodne zvíře zachránit a adoptovat, odvedl psa z domu a zamířil s ním do parku.

Upozornili správné orgány

Zvířete a dopisu uvádějícího jeho příběh si všimli někteří obyvatelé oblasti Coyoacàn ve čtvrti Mexico City. Tito lidé okamžitě kontaktovali Mascotas Coyoacàn, místní sdružení na ochranu zvířat, které okamžitě vyslalo dobrovolníky na záchranu onoho malého pejska.

Záchrana proběhla hladce

Když záchranáři dorazili na místo, byl pes velmi ostražitý a vrčením jim zabraňoval přiblížit se, ale pomalu se všem podařilo získat si jeho důvěru, a tak ho mohli pohladit. Poté co pejska vysvobodili z řetězu, který ho držel připoutaného k lavičce, ho vzali na ošetřovnu. Zde pak psa pojmenovali Max, náležitě se o něj postarali a převezli ho do nedalekého útulku.

Vedení útulku upozorňuje okolí

Maxův příběh sdíleli manažeři útulku na sociálních sítích. Chtěli zvířeti najít nový a milující domov. Zároveň se snažili zvýšit povědomí o tom, jak zacházet se zvířetem, o které se už lidé nemohou starat. Uveřejnili také onen dopis. Stálo v něm, že s Maxem bylo v rodině špatně zacházeno a že si zaslouží lepší domov.

rodina se dívá na psi v útulku iZdroj fotografie: Depositphotos

Pes se těší dobrému zdraví

Gesto toho, kdo nechal Maxe v parku, bylo dobře míněno a záchranáři měli za to, že se mohlo jednat o mladší dítě. V těchto případech je ale vhodnější kontaktovat některou z agentur na ochranu zvířat, která se o psa postará. Zaměstnanci útulku jsou nyní přesvědčeni, že tak hodný pes, jako je Max, brzy najde lepší domov.

Co byste udělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat