Nemohl přijít na to, proč mu na zahradě neroste tráva. Jakmile začal kopat, nevěřil vlastním očím

Po třiceti letech snahy o zlepšení stavu trávníku se majitel zahrady naštval a začal kopat. Myslel si, že půdu provzdušní a obohatí. Netušil však, na co narazí.

kopat i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dvaašedesátiletý Jim Clark se posledních třicet let snažil přijít jen na to, jak svou zahradu obléct do hustého zeleného kabátu. Jeho snahy byly stále neúspěšné. Nakonec zvolil tu nejradikálnější cestu, které se dlouho obával. Pustil se do kopání a asi půl metru pod povrchem narazil na něco tvrdého, s čím se už dále nedalo hnout. Odpor podloží pochopil, až odkopal i další části.

Touha po krásném trávníku

Za ta léta vyzkoušel snad vše. Do domu se přestěhovali s manželkou dříve, než založili rodinu. Již při prohlídce se zamilovali do jeho sympatického umístění, tvaru, a hlavně přilehlé zahrady. Jelikož ho koupili v zimě, nemohli pod sněhem zahlédnout, v jakém stavu se nachází jeho trávník. Prvotní šok a zklamání přišly ještě tentýž rok s první jarní oblevou.

Jim se nechtěl vzdát tak snadno. Neváhal a vyrazil do obchodu s věcmi pro zahrádkaření. V té době netušil, že bude o svůj cíl bojovat další čtvrt století. Pustil se dokonce do studia teorie o růstu trávy. Četl knihy pro zahrádkáře, vybílil každý hobby market. Vše však bez výsledku. Ptal se svých známých, zval je k sobě domů. Dokonce si pozval profesionální zahradníky.

Tajný podzemní bunkr

Nic nebylo platné. Trávník byl stále řídký s většinovou holou částí. Jim začínal být zoufalý. Vymyslel poslední plán, řekl si, že když nevyjde, tak vzdá všechny své další pokusy. Pronajmul si malý bagřík s úmyslem, že půdu provzdušní, rozryje, ona se vzpamatuje a začne s nákladnými travními semeny spolupracovat. Půl metru pod povrchem však narazil na něco velmi tvrdého.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Byl to cement. Respektive řečeno část betonové zdi. Z betonové zdi se vyklubal podzemní bunkr. Bunkr, který zde nechal postavit předchozí majitel. Měl chránit obyvatele domu před útokem během druhé světové války. Jimova zahrada se okamžitě stala mediální senzací a nevyhnul se jí ani zájem historiků. Po třiceti letech se tak majiteli ulevilo a oddychnul si, že konečně zjistil, proč se trávníku nedaří.

Co jste čekali, že bude bránit růstu trávy?

Zdroj: Meekhao
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články