Student Ondra vypátral majitele nalezené peněženky a poctivě ji vrátil. Za pár týdnů přišel dopis

Mladý muž poctivě vrátil nalezenou peněženku jejímu majiteli, kterého vypátral. Později mu přišel domů dopis, na který jistě nikdy nezapomene.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Poctivých nálezců v dnešní době není mnoho, proto příběh Ondřeje během pár dní obletěl sociální sítě. Ondřej je student, který jednoho dne našel na chodníku ležet pánskou peněženku. Bez sebemenšího rozmýšlení vypátral jejího majitele, aby ztracenou věc vrátil. O pár týdnů později na něho ve schránce čekal zdrcující dopis.

Ležela na rušném parkovišti

Ondřej si toho rána šel koupit svačinu do velkého supermarketu. Zrovna procházel přes parkoviště, kde byl čilý ruch, jelikož šlo o hodiny, kdy chodí nakupovat mnoho lidí. Za jedním ze zaparkovaných aut ležela na chodníku peněženka. Byla vyrobena z černé kůže, uvnitř se nacházely doklady staršího muže a pár složených bankovek.

Čekal na místě téměř hodinu

Mladík se usadil na obrubník a rozhodl se sníst svou svačinu zde, aby počkal na majitele peněženky. Čas však plynul a Ondřej už musel z místa odejít. Asi po hodině se tedy zvednul a řekl si, že bude lepší vydat se na adresu, kterou našel mezi doklady. Bylo to asi 15 minut pěšky, a tak muž vyrazil na krátkou procházku. Chtěl prostě jen pomoci, připadalo mu to naprosto samozřejmé.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Odpověď přišla až po měsíci

Za svůj čin Ondřej neočekával žádnou odměnu, proto jej velmi zaskočil dopis, který našel ve své schránce asi měsíc po incidentu. Napsala ho manželka muže, který peněženku na parkovišti zapomněl. Manžel ji údajně požádal, aby poslala poctivému nálezci 1 500 korun jako projev díku, protože nečekal, že i v dnešní době mu někdo peněženku donese až domů.

Prožívala nejtěžší období v životě

Žena se v dopise také omluvila za dlouhou časovou prodlevu. Prožívala aktuálně údajně to nejhorší období v životě, jelikož její muž před třemi týdny zemřel. Ondřej byl z této zprávy zdrcený, ale zároveň jej neuvěřitelně zahřálo u srdce, jak jeho nezištná pomoc byla oceněna. Ukázalo se, že i nyní si lidé dokážou projevit laskavost a navzájem si pomoci.

Kolik srdíček dáme Ondrovi za jeho šlechetnost?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články