Našel peněženku s 250 000 Kč uvnitř a rozhodl se vrátit ji majiteli. Jeho reakce ho ale dostala

Luis Spahn z Argentiny sdílel nesmírně kuriózní dar za velký obnos peněz, který našel. Reakce neberou konce.

Hromada starých papírů i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Kolikrát lidé něco ztratí a ani o tom neví. Záleží potom, o jakou věc se jedná, jaká je její hodnota a jaká je morálka osoby, jež předmět najde. V České republice má člověk povinnost nalezenou věc vrátit. Web Policie zveřejnil zprávu, ve které říká, že právní povědomí je mizivé, a lidé tak netuší, že věc (či finanční obnos) o hodnotě 5 000 Kč a více je opravdu nutné vrátit, jinak může hrozit i nějaký ten čas za mřížemi za nedovolené obohacování.

Zachoval se jako muž

V jiných státech je ovšem legislativa jiná. Santa Fe, město v srdci Argentiny, má zhruba 400 000 obyvatel, jak informuje web OCestování. Jedním z nich je také Luis Spahn, oddaný občan, který prokázal svou dobrou vůli. Při práci na silnici našel jisté dokumenty, které všechny nesly jméno jedné společnosti. Jednalo se o šeky v hodnotě více než 10 000 dolarů, tedy něco okolo 250 000 Kč. Stačilo by tak přijít do banky a nechat si je proplatit.

Luis se ovšem zachoval jako skutečný muž a společnost kontaktoval. Když jim řekl o svém nálezu, následovala chvíle ticha. Vše odevzdal, a i když nečekal žádné „nálezné“, přece jen by se něco v takovém speciálním případě hodilo. Společnost mu však dala lopatu. „Bydlím v bytě, takže to nevyužiji. Ale za dárek děkuji,“ řekl se smíchem Luis, který svůj příběh neváhal sdílet na sociálních sítích jako vtipnou příhodu. A ohlasy neberou konce. Mnoho lidí, kteří fotografii komentovali, se skutečně pozastavovali nad danajským darem, který obdržel.

Hombre encontró y devolvió $25 millones: le dieron una pala como „premio“ Un hombre se dio a conocer en las últimas…

Posted by Latino News on Thursday, August 19, 2021

Dej a bude ti dáno

Případů, kdy se lidé zachovají vskutku mravně a správně, je naštěstí více. Nedávno například DámskýDeník sdílel příběh Anežky, školačky, které bylo líto spolužáků, kteří neměli dostatek finančních prostředků na koupi obědu či svačiny. Rozbila tak prasátko se svými úsporami a všem kamarádům koupila plnohodnotnou svačinu.

Jak byste nález řešili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články