7letá Anežka dojala svou babičku k slzám: Rozbila prasátko a všechny své našetřené peníze odnesla do školy

Dívenka chtěla našetřené peníze odnést do školy, aby tak pomohla svým spolužákům, kteří si nemohli dovolit obědy.

Chlapec ve školní jídelně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dětská nevinnost a upřímnost je naprosto odzbrojující. Děti se mnohdy zachovají lépe a spravedlivěji než kdokoli z dospělých. Snaží se pomáhat ostatním, které mají rády, aniž by za to čekaly nějakou odměnu. Často nechápou, proč je společnost rozdělena do mnoha skupin lišících se množstvím vlastněných peněz. Když se tedy Anežka po rozhovoru s babičkou dozvěděla, jak to na světě chodí, rozhodla se rozbít své prasátko.

Vytáhla peníze z prasátka, aby je mohla vzít do školy

Sedmiletá Anežka chodila do školy velmi ráda. Společnost kamarádů a kamarádek vyhledávala a zamilovala si ji. Jediné, co jí ale vrtalo hlavou, bylo to, že někteří její spolužáci obědvají ve školní jídelně, zatímco jiní ne. Mnoho z nich si ani nenosilo vlastní svačiny. A tak se jednoho dne zeptala své babičky, se kterou žila, z jakého důvodu někteří její kamarádi nejedí s ostatními. Žena jí vysvětlila, že bohužel některé rodiny nemají tolik peněz, aby si mohly dovolit kupovat obědy ve školních jídelnách.

Anežka na to zareagovala naprosto úžasně. Donesla si z pokojíčku své prasátko, z něhož začala vytahovat naspořené bankovky a mince. Web CbsNews blíže popisuje, že poté peníze vložila do sáčku a schovala do aktovky. Babička vnučku chvíli se zájmem pozorovala a poté se jí zeptala, co vlastně dělá.

Dívenka jí vysvětlila, že si bere do školy peníze, aby za ně mohla koupit mléko své kamarádce, jelikož na něj nemají její rodiče dostatek financí, což je zmíněno i ve videu zveřejněném na YouTube.

Anežčino gesto odstartovalo úspěšnou akci

Babička s vnučkou začaly probírat hodnotu peněz a společně spočítaly, kolik by jich musela Anežka mít, aby zaplatila mléko a svačinu všem svým kamarádům. Když dívka zjistila, že tak vysokou částku nemá, byla smutná. A s prosebným pohledem pohlédla na babičku. Ta se rozhodla celou situaci vyřešit po svém. Dostala nápad, který realizovala, a jak se ukázalo, pomohla tím mnoha dětem.

Na sociálních sítích zveřejnila vnuččino nádherné gesto a založila sbírku na pomoc dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit obědy a svačiny ve školních jídelnách. Díky sdílení se povědomí o této akci rychle rozšířilo a brzy byla vybrána dostatečná částka, která pokryla nutné náklady. Dívenka tak svým dobrým skutkem umožnila dětem stravovat se s ostatními spolužáky. Podobně se zachoval i chlapec, kterému bylo líto kamaráda, jenž neměl peníze na oběd, a jehož čin jsme na DámskémDeníku již popisovali.

Co říkáte na Anežčino gesto?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články