Kam se poděla Lucie, postrach ulice? Nadějné herečce se v pubertě zhroutil svět, musela dělat účetní

Hlavní hvězda filmové komedie Lucie, postrach ulice opravdu neměla lehký život. Největší rána přišla v pubertě, kdy se jí během vteřiny zhroutil celý život.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Lucie, postrach ulice je dodnes jednou z nejznámějších rodinných filmových komedií. Ve filmu z roku 1984 zazářila v hlavní dětské roli Žaneta Fuchsová. Mnoho lidí jí předpovídalo hvězdnou kariéru, ale pak jako by se po ní slehla zem. Co se s nadějnou herečkou stalo a proč musela dělat účetní? Vše změnil jeden moment, kdy se jí najednou zhroutil celý svět.

Jako malá chvilku neposeděla

Žaneta se narodila 31. března 1972 v Praze. Už odmala byla velmi živé až hyperaktivní dítě, nikdy se nestyděla a ráda se předváděla. Rodiče ji proto přihlásili na konkurz do dětského filmu Kočičí princ. Ve svém prvním snímku tak hrála už v pouhých 5 letech, jelikož porotu okouzlila svou roztomilou drzostí a okamžitě ji do role vybrali.

Nastartovaná kariéra

Po tomto úspěchu měli o Žanetu všude zájem. V následujících 10 letech tak hrála v jednom filmu za druhém, ale vyzkoušela si i roli v několika seriálech. Diváci ji mohou znát ze snímků Lucie, postrach ulice (1980), …a zase ta Lucie! (1984), Létající Čestmír (1984), Vlak dětství a naděje (1985), Chobotnice z II. patra (1986) a dalších.

Chtěla být herečkou

Žaneta nejprve chtěla studovat zdravotnickou školu, ale pak si vše rozmyslela a přihlásila se na Státní konzervatoř. Do svého snu stát se herečkou chtěla investovat všechny své schopnosti a veškerý čas. Pak ale přišel moment, který vše změnil. Když Žanetě Fuchsové přišlo z konzervatoře odmítnutí pro nedostatek talentu, celý život se jí sesypal jako domeček z karet.

filmová klapka a popcorn iZdroj fotografie: Depositphotos

Skončila jako účetní a sekretářka

Nakonec musela vzít zavděk střední ekonomickou školou a skončit s natáčením. Po dostudování pracovala chvíli jako sekretářka a pak vystřídala několik účetnických pozic, ale k herectví už se nikdy nevrátila. K filmu se přiblížila jen jako asistentka režie a prostřednictvím práce v castingové agentuře, kde před lety celý její příběh začal.

Diváci si ji navždy zapamatovali

Do povědomí diváků se ale zapsala napořád jako rošťácká pihovatá dívenka v pohádkových komediích, které jsou dodnes populární. Nyní je bývalé dětské hvězdě 47 let, je rozvedená a vychovává dvě děti. Pracuje jako pomocná režisérka a v televizi jste ji po letech mohli opět spatřit v roce 2004 v roli sekretářky Reginy Králové v seriálu Rodinná pouta.

Jaký je váš oblíbený film s Žanetou Fuchsovou?

Zdroj: ČSFD
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články