Na Dušičky dala na hrob své dcery její oblíbenou hračku. Zloději neměli slitování a stejně vše ukradli

Matka vyrazila na Dušičky dát na hrob své dcery její oblíbenou hračku. Zloději ale neměli slitování a všechny dekorace z hrobu záhy ukradli.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Smrt vlastního dítěte je to nejhorší, co se může rodiči v životě stát. Naše čtenářka Daniela H. nám poslala smutný příběh, který se jí stal o letošních Dušičkách. Vyrazila na liberecký hřbitov, aby zde uctila památku své zesnulé dcery. Na její hrob také chtěla přinést její oblíbenou hračku a další dekorace. Neznámí zloději ale vše ukradli.

Donesla tam oblíbeného plyšáka

Dcera paní Daniely zemřela ve školkovém věku, a to po krátké a agresivní nemoci. Celou rodinu to naprosto zdrtilo, jelikož holčička byla vždy veselá a plná života. Na její hrob proto všichni členové pravidelně nosí květiny a různé předměty, které jim ji připomínají. Stejně tomu bylo i na letošní Dušičky, kdy paní Daniela vyrazila na hřbitov s veverkou, oblíbeným plyšákem její zesnulé dcery.

O dva dny později bylo vše jinak

Spolu s touto hračkou se rozhodla přinést také několik svíček a sošky tří andělů vyrobené z jemného porcelánu, které byly dárek od babičky. Když vše úhledně vyrovnala na náhrobní desku, poslala fotografii ostatním členům rodiny. Jenže když se tam vypravila o dva dny později znovu, místo by z fotografie skoro nepoznala.

Ukradli, co mohli

„Když jsem to uviděla, bylo mi do pláče. Hrob mojí milované dcery navštívili zloději, všechna výzdoba byla pryč. Rozbili i vázy s květinami, ukradli také jednu ze sošek, která byla k podkladu pevně přilepená. Museli si na tom dát skutečně záležet. Nikdy nepochopím, co člověka vede k tomu, udělat něco takového,“ napsala nám paní Daniela v e-mailu.

Rodina na hřbitově iZdroj fotografie: Depositphotos
Vzpomínat na zesnulé chodí o Dušičkách většina lidí, bohužel hlavně dražší hřbitovní dekorace se stávají cílem zlodějů

Neštítí se ničeho

Z tohoto příběhu nám v redakci bylo skutečně těžko. Bohužel je pravda, že právě na Dušičky se hřbitovy stávají častým cílem zlodějů, jelikož se zde pohybuje velké množství lidí. Kromě výzdoby hrobů se zaměřují také na osobní věci návštěvníků, například kabelky a podobně. Všichni by proto měli být obzvlášť obezřetní a nenechávat své cennosti bez dozoru.

Někteří Dušičky nemají rádi

Je smutné vidět, že tito lidé se skutečně neštítí vůbec ničeho a jsou schopni okrást lidi i v takto emočně náročných momentech. Dušičky jsou v České republice dnem, kdy se na hřbitovy vydá zdaleka největší počet lidí. Jsou ale i tací, kteří tento svátek nemají rádi. Na DámskémDeníku jsme psali o muži, který prohlásil, že Dušičky nemá rád a rozhodně nepůjde navštívit hrob své ženy.

Jaké máte zkušenosti se zloději na hřbitovech?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články