Pracovníci ZOO odmítali zachránit topícího se šimpanze, zatímco lidé jen přihlíželi. Naštěstí se našel v davu hrdina

Návštěva v zoo skončila pro mladého Američana přívalem adrenalinu. Jako jediný se rozhodl skočit do výběhu a zachránit tonoucího se šimpanze.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Naši planetu sdílíme společně s fascinující faunou a flórou, ale většina z nás má hlubší vztah se zvířaty. Málokdo by ale riskoval svůj život ve jménu záchrany zvířete. Rick Swope ano. 33 letý řidič kamionu, který se přišel s rodinou podívat do zoo v Detroitu neváhal ani minutu, když viděl topícího se tvora.

Návštěva zoo se naplnila adrenalinem

Stalo se tak v roce 1990, kdy se Rick Swope z Cement City v Michiganu vydal svou manželkou a třemi dětmi pozorovat hravé šimpanze na nově otevřenou výstavu Chimps of Harambe v Detroitu. Dva šimpanzi si hráli poblíž vody. Jejich hra ale přerostla v boj a menší šimpanz Jo-Jo se snažil před větším a agresivnějším šimpanzem utéct. Při tomto manévru se ale skutálel do vody. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Jen málokdo ví, že šimpanzi neumí plavat. Okolí jen přihlíželo, jak šimpanz mizí pod vodou. Pro jeho záchranu bylo nutné jednat! Šimpanz měl ruce zvednuté nad hlavu a zoufale koukal do davu, zatímco se topil. Rick viděl v jeho očích prosby o záchranu života. Neváhal tak ani minutu a přeskočil oplocení výběhu i přes to, že ho varovali zaměstnanci zoo. 

Jane Goodalle se k události také vyjádřila

Lidoopi totiž mohou být velice agresivní. To mu ale nebránilo skočit pro šimpanze do vody. Po chvíli se mu ho podařilo vytáhnout na břeh. Ze začátku Jo-Jo nejevil známky života, ale po chvilce se probral a pohlédl Rickovi do očí. Byl zachráněn! Tento příběh zaujal i Jane Goodalle, anglickou bioložku zabývající se výzkumem primátů.

iZdroj fotografie: Michael Neugebauer / Creative Commons / Domain-Maerke 1.0

,,To byla velice odvážná věc, co jsi udělal. Určitě jsi věděl, jak je to nebezpečné. Všichni ti to říkali. Co tě k tomu přimělo?” Rick odvětil: ,,Víš, podíval jsem se mu do očí a bylo to jako se podívat do očí člověka, který říká: Pomůže mi někdo?” Jane dodala: ,,Pokud ten pohled vidíš očima a cítíš to ve svém srdci, musíš skočit a pokusit se pomoci.”

Zdroj: Georgiarecord

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články