Lékaři muži v kómatu nedávali naděje a chtěli ho odpojit od přístrojů. Když se s ním šla rodina rozloučit, najednou se vzbudil

Osmadvacetiletého muže z Anglie se rodina rozhodla nechat odpojit od přístrojů. Než to udělali, stal se doslova zázrak.

nemocnice i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zázraky se dějí každý den, což dokazuje i případ mladého muže, který se těsně před tím, než ho chtěli lékaři odpojit od přístrojů, náhle probudil. Celý jeho příběh obletěl svět pomocí sociálních sítí a dokazuje, že by se lidé neměli nikdy vzdávat. Je třeba bojovat za sebe i své blízké do posledního okamžiku. Mladík je nyní sice stále ve vážném stavu, ale žije, což je pro něj i jeho rodinu to nejdůležitější.

Upadl a udeřil se do hlavy

Osmadvacetiletý James Howard-Jones žil obyčejným a spokojeným životem. Vše se však změnilo jednoho osudného večera, když se rozhodl jít do svého oblíbeného baru, aby zde mohl sledovat přenos boxerského zápasu mezi Tysonem Furym a Dilianem Whytem. Nebyl zrovna v dobrém rozpoložení, a tak se zde dostal do potyčky se čtyřiadvacetiletým Benem Daviesem. Ochranka je od sebe oddělila a každý z nich šel opačným směrem, ale jen na oko. O několik minut později se totiž znovu setkali.

Začali se mezi sebou prát, padaly tvrdé kopance a rány. Bohužel po jednom silném úderu James upadl a praštil se do hlavy. Zůstal bezvládně ležet na zemi. Okamžitě byl převezen do nemocnice, kde zůstal měsíce v bezvědomí a musel podstoupit několik operací. Po několika týdnech lékaři rodině oznámili, že je James již mozkově mrtvý a nejlepší, co mohou udělat, je nechat ho odpojit a zemřít. „Byly mi kladeny otázky, které by nikdy neměly být pokládány žádnému rodiči, jako je povolení darovat synovy orgány,“ svěřil se Jamesův otec.

Přišel zázrak, který nikdo nečekal

Po dlouhé debatě se rodinní příslušníci dohodli, že Jamese nechají odpojit od přístrojů. Požádali však nemocniční personál, aby mu dali ještě týden, během kterého by se s ním mohli rozloučit přátelé a vzdálení příbuzní. Na konci daného týdne se však James nečekaně probral k vědomí. Zpočátku byl schopen pouze očního kontaktu a nemohl se hýbat ani mluvit. Jeho stav se však pomalu zlepšoval, a tak mohl být převezen do rehabilitačního centra.

Několikrát se však musel vrátit do nemocnice kvůli četným epileptickým záchvatům. Je zde stále velké riziko, že zemře. Nyní potřebuje pomoct vstát z postele a jít na toaletu. Invalidní vozík může používat jen pár hodin denně, protože je to pro něj příliš vysilující. I přes Jamesovy velké pokroky bude nejspíše potřebovat dlouhodobou a neustálou péči. Násilník, který mu zranění způsobil, byl odsouzen k odnětí svobody na dva roky a čtyři měsíce.

„Odsedíte si trest a budete propuštěn. Pan Howard-Jones nebude nikdy osvobozen od toho, co jste mu způsobil, a ani ti, kteří ho milují,“ řekl obžalovanému při vyřčení trestu soudce Picton.

Jaký trest byste viníkovi určili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články