Muž po večerní hádce s manželkou odjel a už se nikdy nevrátil. „Měl autonehodu. Do konce života si to budu vyčítat,“ naříká Dana

Když manžela viděla naposledy, velmi se pohádali a křičeli na sebe. Výčitky svědomí ji budou tížit už navždy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Život člověku někdy přinese tak nečekaný okamžik, že se z něj vzpamatuje jen těžko. To je také případ čtenářky, která zaslala do naší redakce dopis, v němž líčí hrozný zážitek, na který nikdy nezapomene, přestože se stal již před několika lety. Svědomí ji stále tíží a ona už neví, jak dál. Bojí se, že už nikdy nebude žít normální život.

Manžel ji při příchodu ignoroval

Paní Dana S. svého manžela Patrika potkala na plese. Seznámili je jejich společní přátelé, kteří si byli jisti, že se ti dva k sobě naprosto hodí. A měli pravdu. Povídali si tancovali celý večer, nakonec spolu odešli domů, a tak započali svůj vztah. „Po roce mě Patrik požádal o ruku a já byla ta nejšťastnější žena na světě,“ vzpomíná paní Dana S. Svatba byla krásná a přesně podle jejich představ. Roky plynuly a oni začali pomýšlet na dítě, ale nedařilo se jim.

Po několika pokusech umělého oplodnění snažení vzdali a rozhodli se, že tomu nechají volný průběh. Žena však velmi trpěla a trápila se. Jednoho večera její emoce bouchly. Manžel se vrátil domů z práce, skoro ji ani nepozdravil, lehl si před televizi a mlčky koukal na obrazovku. Jen se jí zeptal, co má k večeři. Už to ji velmi naštvalo, ale řekla si, že měl asi těžký den v práci. A tak před něj postavila ohřátý guláš a sedla si naproti, aby si spolu alespoň popovídali. Chtěla se mu svěřit, jak náročný měla den.

Po hádce jej už nikdy nespatřila

Patrik zkusil guláš a řekl své manželce, ať mu donese sůl, protože to není vůbec slané. „V tu chvíli jsem vyletěla jako čertík z krabičky. Začala jsem na něj křičet, že nejsem jeho služka,“ popisuje v dopise paní Dana S. Nakonec z toho byla velká hádka, oba ječeli, nadávali si, až se muž sebral a odešel. Ona tak zůstala v bytě sama. Po pár hodinách vychladla, a tak Patrikovi zavolala, kde je a kdy se vrátí. Telefon měl však nedostupný. Poté usnula. Ráno však zjistila, že manžel stále není doma a na mobilu měla několik zmeškaných hovorů. V tu chvíli jí začal vyzvánět znovu.

„Policista mi v telefonu řekl, že měl manžel nehodu a zemřel, přestože dělali vše proto, aby ho zachránili,“ líčí hroznou zprávu paní Dana S. V tu chvíli se jí zbortil svět. Do konce života si bude vyčítat, že poslední situace, kterou zažila se svým mužem, byla tak hrozná hádka.

Něco podobného zažila také žena, o jejímž příběhu jsme se na Dámském Deníku již zmiňovali. „Doufám, že se na mě Patrik dívá z nebe a ví, že jsem ho velmi milovala. Bojím se, že už nikdy nebudu žít normální život,“ zoufá si v dopise paní Dana S. Proto by se měli lidé při každém loučení obejmout a políbit, může to být totiž naposledy.

Co byste paní Daně poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články