Pracovala jako au pair v americké rodině. Když ve svém pokoji našla skrytou kameru, rozhodla se utéct. Teď varuje ostatní

Mladá Kolumbijka spokojeně pracovala v New Yorku jako au pair. Po určité době však v pokoji našla skrytou kameru. Musela vyskočit z okna a vyhledat pomoc.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dívky z celého světa vyrážejí do světa nasbírat zkušenosti a naučit se cizí jazyk, zatímco pracují v místních rodinách jako dětské chůvy a pomocnice v domácnosti. Obvykle tyto pobyty mladých lidí bývají bez problémů. Občas ale nastanou situace, které by se daly směle použít jako námět na drama či thriller. Něco podobného se stalo jisté kolumbijské dívce, která po několika dnech svého pobytu v americké rodině bez peněz a dokladů utíkala na policii.

Pán domu často kontroloval detektor kouře

Pětadvacetiletá dívka jménem Kelly Andrade přijela z Kolumbie do Spojených států amerických jako au pair. Chtěla zjistit, jak se žije v New Yorku. Dívka v souladu s požadavky na hostitelské rodiny bydlela ve vlastním odděleném pokoji a vše na první pohled probíhalo tak, jak má.

iZdroj fotografie: Pixabay
Majitel domu chodil kontrolovat detektor kouře

Jediné, co jí nešlo do hlavy, byl fakt, že její pronajímatel neustále chodil do jejího pokoje. Obhajoval to tím, že musí zkontrolovat detektor kouře. Ten byl podle jeho slov instalovaný ve všech pokojích a v tom jejím zrovna před jejím příjezdem začal vykazovat chyby.

Po čase zjistila nepříjemnou skutečnost

Tři týdny žila Kelly v rodině běžným životem, ale když se návštěvy pana domácího opakovaly, začalo jí to připadat velice podezřelé. Rozhodla se proto zjistit, proč je údajný detektor kouře tak důležitý, že se musí každou chvíli kontrolovat.

iZdroj fotografie: Pixabay
Záznamy ze skryté kamery obsahovaly její nahrávky v posteli či při převlékání

Po zběžné kontrole velmi rychle odhalila nepříjemnou skutečnost: v detektoru byla nepříliš důmyslně ukryta tajná kamera. Když dívka vyjmula ze zařízení paměťovou kartu, našla na ní sérii záznamů, na kterých spí nahá v posteli nebo se převléká.

Dívka nabádá k opatrnosti

Netrvalo dlouho a majitel domu zjistil, že dívka na nahrávací zařízení přišla. Pokusil se proto vloupat do jejího pokoje. Kelly byla vyděšená a bála se, že by ten muž mohl mít zbraň. Proto vzala paměťovou kartu a svůj mobilní telefon, vyskočila z okna a vyhledala si pozici nejbližší policejní stanice. Místním pracovníkům poté ukázala paměťovou kartu s uloženými záznamy s tím, že hodlá dát muže k soudu.

iZdroj fotografie: Pixabay
Dívka musela uprostřed noci vyhledat policii

Policie jí pomohla kontaktovat centrálu agentury au pair, která musela dívce, jež zůstala bez peněz i bez dokladů, poskytnout pomoc a náhradní bydlení. Tato noční můra může potkat kohokoliv, proto dívka všechny mladé lidi nabádá k opatrnosti a k důkladném prověření osob, u nichž mají jako au pair pracovat. Svou zkušenost by totiž nikomu dalšímu nepřála.

Jaké máte zkušenosti s pobytem v zahraničí jako au pair?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Mám mnohaleté zkušenosti na poli novinářství z mnoha tuzemských časopisů. Můj profesionální přístup a kreativní pohled přinášejí na web zajímavé a inspirativní články. Jsem průvodkyní pro každého, kdo hledá rovnováhu mezi moderním životním stylem a osobním rozvojem.

Zobrazit další články