Rodina boří názor na „bojová plemena“. Ukazuje, že se o jejich batole stará jako chůva

Fotografie pitbula boří předsudky o tomto plemenu. Dokazují, jak se tento pes doopravdy chová v milujícím domácím prostředí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na pitbuly existují dva zcela opačné názory. Někteří lidé jsou jejich fanoušky, jiní je považují za zabijácké psy. Majitelé pitbulů jsou přesvědčeni, že jejich mazlíček je nejspolehlivější a nejroztomilejší pes na světě. Většina lidí si pod majitelem tohoto plemene představí statného muže v koženém motorkářském obleku. Pitbul však dokáže okouzlit i rodiny s malými dětmi.

Spolehlivé plemeno

Většina lidí si myslí, že američtí pitbulteriéři mohou bezdůvodně útočit na lidi, ale není tomu tak. Justin Acuff a jeho rodina se rozhodli ukázat pravdu a chtějí tak změnit povědomí o „bojové rase“. Pitbulové se nestávají agresivními bez důvodu, jsou to skutečně spolehliví rodinní psi. Justin je velkým fanouškem této rasy, a proto se rozhodl zlepšit její celkovou pověst způsobem, který roznítil vášnivé diskuze.

Sněhobílý dvouletý rodinný pes jménem Akamaru je roztomilý, dobře vychovaný a má velmi předvídatelné chování. Jeho majitel Justin sdílel na celosvětové síti mnoho obrázků jako důkaz, že pitbul je skutečně spolehlivé plemeno, které jen tak na lidi neútočí. Svůj experiment tedy započal s fotografiemi svého miláčka. Založil mu několik profilů na sociálních sítích.

Spojení s dítětem

Na jedné fotografii můžeme vidět Akamaru, jak sladce hlídá spánek malého dítěte jako chůva. Pitbulové jsou bojoví psi, takže je mnoho lidí považuje za agresivní. Justinovy příspěvky jejich mínění však začínají pomalu měnit. Na nejkontroverznějším snímku zachytil Akamaru v úzkém spojení s jeho malým synem. Pes s dítětem jsou doslova připlácnutí na sobě.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud se pitbulům dostane náležitého výcviku a lásky, jsou ideální i jako rodinní psi. Poznejme tuto rasu a mějme ji rádi tak, jak si to náležitě zaslouží. Po řádném výcviku nejsou o nic nebezpečnější než ostatní psi, o kterých si myslíme, že by žádnému stvoření nezkřivili ani vlásek. Důkazem těchto slov jsou činy Justina Acuffa, jenž se rozhodl všem americkým pitbulteriérům pomoci.

Jaký máte názor na tuto rasu?

Zdroj: Wiemy
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články