Ve sportce měl vyhrát 8 miliard korun, ale nakonec nedostal nic. Loterijní společnost prý zveřejnila nesprávná čísla

Sázkař pravidelně pokoušel štěstí a pokaždé podával tiket se stejnými čísly. Když na webu loterijní firmy uviděl, která kombinace vyhrála, byl v šoku.

los i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vyhrát jackpot v loterii a stát se milionářem je snem každého člověka. Dokazuje to i neuvěřitelná suma, kterou lidé ročně vydají na to, aby vyzkoušeli, zda je jim štěstěna nakloněna. Podle serveru Novinky totiž Češi prosázejí ročně přes 750 miliard korun. Dostat se k pořádnému balíku by znamenalo hodit každodenní starosti za hlavu a prostě si užívat nově nabyté finanční svobody. O něčem podobném asi snil i muž, který vyhrál 8 miliard korun.

Sází už roky stále stejná čísla

Mezi pravidelné sázející patří i John Cheeks z amerického Washingtonu. Dlouhé roky pokouší osud a pokaždé na sázence zaškrtává stejná čísla. Podle webu TheNewYorkPost jde o čísla v datech narození členů jeho rodiny. Přestože pravděpodobnost, že vyhraje jackpot, je mimořádně vzácná, přesněji asi 1 ku 292,2 milionům, nic nevzdával. Letos v lednu se na něj usmálo štěstí, ale nemělo dlouhého trvání.

O tom ale nadšený sázející neměl tušení. Zaškrtal tedy na tiketu, za který zaplatil v přepočtu 142 korun, stejná čísla jako vždycky a čekal. Večerní přímý přenos losování zmeškal. Ale hned následující den zkontroloval svůj tiket na webových stránkách loterijní společnosti. Byl v šoku, když koukal na čísla, která byla vytažena z osudí. Myslel si, že ho šálí zrak. Padla totiž jeho čísla. Vyhrál v přepočtu 8 miliard korun. Stal se multimilionářem.

Loterijní firma udělala chybu

Šťastný výherce se o své radostné zjištění podělil s kamarádem, který mu poradil, aby si web s vylosovanými čísly vyfotil. „To jsem také udělal a šel jsem spát s pocitem, že jsem se stal prvním milionářem roku,“ řekl serveru Cheeks. Jenže pak nabraly události zcela jiný směr. Když se podíval na loterijní web další den, aby si znovu vychutnal svůj triumf, byl zděšený. Čísla, která měl na tiketu, zmizela a namísto nich se tam objevila zcela jiná.

Zoufalý Cheeks okamžitě běžel do první prodejny se sázkovým terminálem, aby mu tiket zkontrolovali. Byl nepříjemně zaskočený, že jeho čísla nesouhlasila. Nechtěl tomu uvěřit. Běžel ještě do jiné pobočky s terminálem, ale výsledek byl stejný. Ukázalo se, že loterijní společnost se spletla. Později se veřejně omluvila za to, že na svém webu zveřejnila chybná čísla. Zklamaný muž sázkařskou firmu zažaloval a věří, že má naději alespoň na nějakou kompenzaci. „Vím, že soudní systém zvítězí,“ řekl Cheekse televizi BBC.

Co byste dělali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články