Obrovský medvěd uvízl na sloupu elektrického vedení. Před jistou smrtí ho zachránil kolemjdoucí

Obyvatelé Arizony si na elektrickém sloupu všimli zaseknutého medvěda. Ihned informovali energetickou společnost, která vyslala na pomoc pochůzkáře.
i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Medvěd v Arizoně vyvázl bez zranění poté, co mu pochůzkář jedné energetické firmy pomohl vyprostit se. Zdejší obyvatelé skutečnost ohlásili ihned poté, co si všimli něčeho zvláštního na elektrickém sloupu. Na místo naštěstí včas dorazil pochůzkář ze společnosti Sulphur Springs Valley Electric Cooperative. Werner Neubauer medvěda zachránil pomocí tyče ze sklolaminátu. Všichni vyvázli bez jakýchkoliv zranění. Na medvědy si v Arizoně již zvykli, přesto příběh nahání husí kůži

V Arizonské oblasti si místní obyvatelé již na skutečnost, že se zde vyskytují divocí medvědi, dávno zvykli. Šok však přišel v momentě, kdy uviděli bezbranného jedince zaseklého na elektrickém sloupu. Na místo naštěstí včas dorazil pochůzkář Werner Neubauer, který ihned po příjezdu přerušil napájení, aby nedostal šok velmi silným elektrickým proudem.


iZdroj fotografie: Pixabay

Následně se pomocí dvou a půl metrové sklolaminátové tyče pokusil medvěda postrčit a donutit ho sejít správnou cestou dolů. To bohužel nevyšlo a tak zkusil další zajímavou taktiku – začal na medvěda mluvit. Věděl, že mu zvíře samozřejmě nebude rozumět, ale určitě tím upoutal jeho pozornost. To se následně do tyče několikrát zakouslo a poté slezlo bezpečně dolů. Výpadek proudu ve městě trval asi 15 minut.

Není to poprvé, co se taková událost odehrála

V Arizoně je to již podruhé, co se zde za několik posledních týdnů objevil medvěd uvíznutý na elektrickém sloupu. Naposledy se se stejnou situací setkali obyvatelé malého příhraničního městečka na začátku května. Když zde vylezl medvěd na sloup elektrického vedená, museli státní úředníci společně s americkou pohraniční hlídkou a policií Douglasu uzavřít dálnici 191.

Nejprve se zdálo, že medvěd bude chtít na sloupu zůstat. Nakonec však slezl bez jakýchkoliv zranění zpět na zem a utekl do pouště. Obyvatelé byli podle informací ve velké panice, protože se nacházel blízko jejich obydlí. K žádným útokům zvířete však nedošlo.

Zdroj: Republicworld

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 654 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Porcování melounu nikdy nebylo jednoduší. Jediný správný postup, při kterém nebudete celí ulepení a nezašpiníte kuchyň
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?