Manželé žili téměř 60 let v jeskyni. Takhle nádherně to vypadá uvnitř

Netypické bydlení je trendy. Letí domy postavené ve skalách, na stromech i pod zemí. Pro manžele, kteří žili v jeskyni, ale nešlo o módní výstřelek, nýbrž o nouzové řešení.

i Zdroj fotografie: AlžbětaFa/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Netradiční formy bydlení jsou v poslední době stále populárnější. Jeden čínský pár však opravdu velmi netypicky žil dlouhých šedesát let. Jejich domovem totiž byla jeskyně. Celkem chladný a vlhký prostor si uzpůsobili tak, aby jim vyhovoval. Vyměnit svoji jeskyni za malý domek, kde by si manželé mohli na staré kolena užívat pohodu a jistý komfort, ale odmítli.

Neměli peníze, aby si postavili dům

Osmaosmdesátiletý Liang Zifu a jeho o čtyři roky mladší manželka Li Suying začali žít v jeskyni poblíž čínského města Nan-čchung v provincii S’-čchuan tři roky po svatbě. Nešlo o to, že by o takovém zvláštním bydlení snili, bylo to nouzové řešení. Podle serveru People’sDaily totiž neměli dost peněz na to, aby si mohli dovolit postavit si vlastní dům ve městě.

500 dní strávila v jeskyni 70 metrů pod zemí. „Už po 2 měsících jsem ztratila pojem o světě,“ říká

Namísto toho si zařídili bydlení podle svých představ a potřeb v jeskynním domě. Během tří let od svatby se jim podařilo z nehostinného přírodního útvaru vybudovat celkem rozlehlé bydlení a nastěhovat se. Součástí jejich domova o velikosti 4+1 je kuchyň, obývák a tři ložnice. Ve svém tak trochu bizarním domově čínští manželé vychovali také své čtyři děti.

Odmítli se z jeskynního domu vystěhovat

Se svými rodiči v jeskynním domě jejich potomci bydleli i poté, co dospěli a našli si partnery. Jistou dobu jeskyni obývaly čtyři rodiny současně. „Předtím tu byly čtyři domácnosti, ale všechny děti se už odstěhovaly,“ řekl před časem Liang serveru DailyMail. Přestože život v takovém domě musí být v jistém ohledu i dobrodružný, ani jedno z dětí manželů už se svou rodinou v jeskyni žít nechce.

Čínští manželé Liang Zifu a Li Suying žijí v jeskyni a chovají drůbež iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve svém domově měli čínští staří manželé vlastní přívod elektřiny, malý chlívek se zvířectvem a pěstovali si svoji zeleninu na vrcholu kopce, v němž se jeskyně nachází. Místní úřady se snažily pár přesvědčit, aby se odstěhoval, a nabídli mu lepší bydlení v malém domku ve městě. Jenže manželé to odmítli s tím, že si na život ve svém pohodlném domově zvykli.

Co říkáte na domov v jeskyni, který manželé nechtěli opustit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články