Jejich manželství nemělo jedinou chybičku. Po 10 letech se ale muž přiznal, že je gay

Čtenářce se zhroutil svět poté, co jí manžel oznámil, že je gay. Nyní ale chápe, proč to tolik let tajil, a je ráda, že je konečně šťastný.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čtenářka Eva Kuncová z Jihočeského kraje se v dopise zaslaném do redakce svěřuje se svým životním příběhem. Po desetiletém manželství jí její muž oznámil, že je gay. Od té doby uplynulo již pět let a ona se s tím stále úplně nedokázala smířit. Přestože ji její manžel oklamal, pochopila, že to neudělal úmyslně a nemůže za to. Důležité pro ni je, že je skvělým otcem jejich syna.

Byl to dokonalý manžel, kterého by si každá žena přála

Paní Eva se se svým manželem Janem potkala už na střední škole. Oba se velmi dobře učili a stali se z nich velmi dobří přátelé. Trávili spolu většinu času o samotě, ale Jan si nikdy na Evu nic nedovolil. Tehdy se ji nesnažil políbit ani obejmout. Přikládala to tomu, že je velmi stydlivý a nechce pokazit jejich přátelství. Po maturitě odešli studovat stejnou vysokou školu, a tak stále udržovali každodenní kontakt. Když ji po studiu Jan požádal o ruku, souhlasila. Vždyť to byl muž snů.

Jan byl klidný, hodný a velmi obětavý. Za celé jejich manželství se nepohádali. Přestože spolu měli sex velmi málo, paní Evě to nevadilo. Nebyla nijak náruživá, a tak jí to naopak vyhovovalo. Když se jim narodil syn Tomáš, Jan byl své ženě velkou oporou. Se vším jí pomáhal, snažil se ji povzbudit, když se cítila smutná a na pokraji sil. Byl to prostě dokonalý manžel. Pracoval v bance, vydělával spoustu peněz a nikdy si na nic nestěžoval.

Jeho přiznání ji naprosto zničilo

Když dostal lépe placenou nabídku v jiné společnosti, neváhal. Tam se seznámil s Ondřejem. Paní Eva byla ráda, že se mu v nové práci líbí a že má konečně nějakého kamaráda. Trávili spolu spoustu času, jezdili na služební cesty a často jej zval také domů na návštěvy. Paní Evě nebylo nic z toho podezřelé, proč taky? Až jednou, těsně po jejich desetiletém výročí manželství, jí Jan řekl, že si s ní potřebuje promluvit.

„Evičko, promiň, už to dál nemůžu skrývat, jsem gay. Miluji Ondřeje a chci s ním žít,“ řekl Jan své ženě slova, na která nikdy nezapomene. Paní Eva nemohla uvěřit svým uším a myslela si, že si z ní její muž jen střílí. Ale jak se ukázalo, myslel to naprosto vážně. Jelikož vyrůstal v silně katolické rodině, nemohl nikdy s pravdou ven. Až nyní se rozhodl, že už je konec schovávání, které jej tak ničilo. Udělal to především kvůli svému synovi, kterému tak chtěl ukázat, že musí umět bojovat sám za sebe a plnit si své sny.

Paní Evu to naprosto zlomilo, ale musela rozhodnutí svého manžela akceptovat. Přestože se s tím ani po pěti letech nedokázala zcela smířit, musela pochopit a přijmout, že je to její osud. Přemýšlela, zda by pro ni bylo lepší, kdyby ji opustil kvůli jiné ženě, ale nedokázala si odpovědět. Jediné, co ji těší, je to, že je Jan šťastný a o jejich syna Tomáše se stará naprosto ukázkově. „Není to pro mě jednoduché, ale Jan je skvělý otec a vím, že se na něj mohu opravdu spolehnout a kdykoli mi pomůže,“ končí těmito slovy svůj dopis paní Eva.

Jak byste na jejím místě reagovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články