„Manžel odešel za mladší a mně nezbylo nic. Jsem hloupá, že jsem to nepoznala dřív,“ říká opuštěná žena

Čtenářku Marii Čermákovou opustil její muž kvůli výrazně mladší ženě. Tohle byly první náznaky. Nyní chce varovat ostatní ženy, aby si na tyto věci daly pozor.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tento smutný příběh nám do e-mailové schránky dorazil z Liberce před pár dny. Paní Marie Čermáková, která za rok oslaví padesáté narozeniny, se s čtenáři chce podělit o svůj vlastní příběh s varováním pro ostatní. Její manžel ji po letech spokojeného života zdánlivě zničehonic vyměnil za mladší ženu. Jenže paní Čermáková přiznává, že byla hloupá a přehlížela varovné signály.

Potkali se v práci

Paní Čermáková se s manželem Lubošem poznala v práci. Pracovala pro banku a starala se o klienty, jedním z nich byl právě Luboš, místní známý podnikatel. Vlastnil mnoho nemovitostí, provozoval realitní kancelář a také jeden hotel v turisticky oblíbené lokalitě poblíž města. Marii Čermákovou ihned okouzlil, bylo to krátce po jejích třicátých narozeninách a do vztahu ji poháněl i strach z toho, že zůstane sama a nikdy nebude mít vlastní rodinu.

Pracovala načerno

Luboš hned pár měsíců po svatbě navrhl, aby jeho manželka přestala pracovat za nízkou mzdu v bance a raději začala pomáhat jemu ve firmě. Marie tedy přijala místo jakési osobní asistentky, starala se o faktury a účetnictví, ale oficiálně zaměstnaná vlastně nebyla. Luboš jí vysvětloval, že je to takhle výhodnější a že se o ně oba postará. Krátce poté se jim navíc narodila malá dcera, takže byl jejich život zdánlivě pohádkový.

Jako v bavlnce

Tchánovci darovali páru vilu na okraji města, jelikož se sami o velký dům nechtěli starat, a přestěhovali se raději blíže obchodům, doktorům a dalším službám do centra. Marie Čermáková tedy nyní neměla žádné starosti, vychovávali vysněnou dceru, žili v nádherném domě s obrovskou zahradou, ona navíc nemusela chodit do práce. Vše se ale po několika letech změnilo.

Mladá sekretářka

Lubošovo podnikání se rozrůstalo a on do firmy najal mladou sekretářku. Paní Čermáková si nemohla nevšimnout, že v tom zřejmě bude něco víc, ale dlouho to přehlížela. Jenže mladá zaměstnankyně otěhotněla, manžel začal váhat a rozhodl se svou rodinu opustit. Pro Marii to ale znamenalo katastrofu, jelikož sama neměla našetřené žádné peníze. Většinu svého života nebyla oficiálně zaměstnaná, dům patřil tchánovcům. Hned se začala s exmanželem domlouvat, jak to bude dál.

Naštěstí se domluvili

Jediné štěstí bylo, že se s Lubošem dalo rozumně domluvit. Své bývalé ženě koupil malý byt a každý měsíc jí posílá pár tisíc na živobytí. Ta je ale nešťastná a cítí se hrozně, protože přehlížela mnoho varovných signálů. Začalo to už tehdy, když ji manžel chtěl izolovat od lidí i od vlastního příjmu tím, že pracovala jen pro něj. Nastěhovali se do domu, který jim nepatřil, ale manžel ji neustále ujišťoval, že je vše v pořádku a zlehčoval její starosti. Tímto by chtěla varovat ostatní ženy, aby neudělaly stejnou chybu.

Jak byste reagovali, kdyby se vám stalo totéž?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články