„Můj manžel mi nechce odpustit, žiju jako v pekle,“ pláče žena. Ačkoliv tehdy netvořili pár, bere její úlet jako nevěru

Čtenářka v dopise popisuje peklo, které nyní zažívá se svým manželem. Ten jí nechce odpustit úlet, který kdysi měla s bývalým partnerem.

smutná žena i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Paní Veronika D. do redakce poslala dopis, ale přeje si zůstat v anonymitě. Nechce, aby se někdo blízky dozvěděl, jak moc doma trpí. Ví, že je to z části její vina a může si za to sama, ale přeci jen udělala jen jednu jedinou chybu, navíc už tak dávno. Její manžel jí to ale stále předhazuje, deptá jí a využívá toho, že by bez něj nebyla vůbec nic. Nedokázala by uživit sebe ani jejich děti.

Vyspala se se svým bývalým přítelem

Paní Veronika zná svého manžela FIlipa téměř sedmnáct let. Chodili spolu asi dva roky, když se velmi pohádali. Oba byli tvrdohlaví a stáli si za svým, a tak si dali pauzu a dva měsíce se vůbec neviděli ani nekontaktovali. V tu dobu byla v její rodné vesnici zábava, na které potkala svého bývalého přítele. Dali se do řeči, trochu víc se opili a skončili spolu v posteli. Bylo to jen jednou a ona si díky tomu uvědomila, že už spolu nemají nic společného, že miluje jen Filipa.

Litovala toho, ale už to nemohla vzít zpět. Zavolala tedy Filipovi, vše si vyříkali a dali se opět dohromady. Po čase se však o jejím úletu dozvěděl, ale kupodivu se zachoval velmi dospěle. Řekl, že ho to bolí, ale že vina byla na obou stranách, a tedy na to oba zapomenou. Paní Veronice tehdy spadl kámen ze srdce. Nic nebránilo jejich velkolepé svatbě, po níž na řadu postupně přišly dvě děti. Zdálo se, že její selhání je minulostí.

Manžel ji uráží a deptá i před dětmi

Život běžel normálně, až do jedné velké hádky před dvěma lety. Jelikož Filip zapomněl na něco důležitého, jeho manželka se do něj ostře pustila. Nikdy nezapomene na jeho slova. „Taková děvka jako ty mě tady nebude poučovat a sekýrovat,“ řekl paní Veronice. V tu chvíli ztuhla a zeptala se, co tím myslel. Řekl jí, že jí stále nemůže odpustit ten úlet, protože zradila jeho důvěru. Někdy se na ní nemůže ani podívat. A jejich manželství byla velká chyba.

Od té doby zažívá paní Veronika hotové peklo. Manžel jí uráží i před dětmi, vyloženě jí šikanuje a deptá. Ona však nemůže odejít, protože by neuživila sebe ani děti a on to moc dobře ví a využívá toho. Paní Veronika ví, že se jedná o domácí násilí, ale Filip v ní vyvolává pocit viny. Stále si ten tehdejší úlet vyčítá. „Nevím, co bude dál. Jsem uzlíček nervů a nemůžu se na manžela ani podívat. Ale jsem na něm finančně závislá,“ píše se zoufalstvím paní Veronika.

Co byste paní Veronice poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články