Po 10 letech manželství se rozvedla, aby si mohla splnit sen. Bylo to nejlepší rozhodnutí v jejím životě

Žena opravdu silně toužila stát se matkou. Za splnění svého přání si cílevědomě šla, rozvedla se kvůli tomu s manželem a nyní je šťastnou maminkou krásného chlapečka.

rozvod i Zdroj fotografie: iStock
                   

Celý život se dvaatřicetiletá letuška Ashley Rogersová toužila stát matkou. Během desetiletého manželství prodělala tři potraty. Její manžel se přiznal, že stejně děti považuje za překážku a že je vlastně nechce. Doufala, že si to rozmyslí. Marně. Nakonec stála před těžkou volbou. Buď zůstane vdaná a smíří se s tím, že děti mít nebude, anebo se rozvede, splní si svůj sen a stane se matkou. Vybrala si druhou možnost. „To, že můj bývalý partner nechtěl mít děti, pro mě bylo překážkou“ říká.

Letuška se nechala uměle oplodnit

Ashley se rozhodla, že bude svobodnou matkou. Po rozvodu si našla dárce spermatu a postoupila umělé oplodnění. Když se dozvěděla, že zákrok byl úspěšný, byla nadšená. Zároveň ale měla obavy. Byla jsem nadšená, ale bála jsem se příliš se radovat kvůli tomu, co jsem zažila předtím. Měla jsem strach, že o dítě přijdu. Trval až dokud se mi nenarodil syn,“ vypráví. Miminku dala jméno Aiden James. Přiznává, že procházet těhotenstvím samotná bylo smutné.

Toho, že se rozhodla ukončit dlouholeté manželství a stát se svobodnou matkou však ani trochu nelituje. „Bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem kdy udělala, protože teď mám svého krásného, sladkého chlapečka, kterému bude brzy pět měsíců,“ nadšeně prohlásila Ashley. Těhotenství pro ni bylo náročné, protože trpěla intenzivními nevolnostmi. „Někdy si kladu otázku, zda jsem se kvůli Aidenovi rozhodla správně, ale nikdy jsem ničeho nelitovala,“ dodává.

Za nic na světě by neměnila

Na výchovu syna, s níž žije v Las Vegas, je sama. Když potřebuje pomoci, může se kdykoli obrátit na kamarádku, která bydlí nedaleko. „Během mého těhotenství mi zemřela maminka, což znamená, že Aiden už nemá babičku,“ vysvětluje Ashley s tím, že je jedináček a nemá velkou rodinu. „Můj bývalý měl obrovskou rodinu, kterou jsem milovala a díky níž jsem byla opravdu šťastná, ale když jsme se rozvedli, bylo to pryč,“ podotkla.

Touha po dítěti byla silnější, než obavy, že to sama nezvládne. „Poslouchala jsem zkušenosti jiných lidí a měla jsem velký strach z toho, že budu svobodná máma s novorozencem. Ale rozhodla jsem se, že si to prožiji a uvidím,“ uvedla Ashley. Našla si vlastní cestu, aby nebyla pod tlakem. „Aiden je úžasné dítě. Je skvělý jedlík a spáč, takže opravdu nemůžu říct, že bych byla šíleně vyčerpaná, což byla jedna z mých obav,“ vysvětluje svobodná matka. „Za nic na světě bych neměnila,“ dodává.

Co by vás přimělo se rozvést?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články