„Čím více mi můj manžel říkal, abych zhubla, tím více jsem jedla,“ vzpomíná žena na to, co bylo spouštěčem jejích problémů

Čtenářka Věra se nám svěřila se svým smutným příběhem o tom, jak kvůli poznámkám svého manžela přibrala o několik velikostí. Tohle byl ten největší spouštěč jejích problémů.

Žena na váze v koupelně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Do redakce nám před týdnem přišel e-mail od nešťastné čtenářky, paní Věry Skoupé z Jindřichova Hradce. Kvůli vážným zdravotním problémům přibrala a její muž od té doby nešetřil nepěknými poznámkami na její osobu. Přiznala se, že od chvíle, co jí říkal, aby zhubla, se vše ještě zhoršilo. Čím více jí to předhazoval a připomínal, tím více tloustla.

Mohly za to léky

Ačkoliv měla paní Skoupá celý život normální postavu s konfekční velikostí 38, vše se změnilo okolo jejích čtyřicátých narozenin. Byla jí diagnostikována závažná nemoc ledvin a musela začít brát steroidy. Jedním z vedlejších účinků těchto silných léků je právě nekontrolovatelné přibírání, které pacient nemůže příliš ovlivnit. A přesně to postihlo i paní Skoupou.

Dostávala mnoho připomínek

„Začala jsem rychle přibírat, viděla jsem to na rukou, na nohou, začalo mi růst větší břicho. Z člověka, který byl vždy hubený, jsem se začala měnit v těhulku. Měla jsem a mám obrovskou chuť k jídlu, dnes můžu říct, že jsem tlustá. Ale poznámky mého okolí jsem si podle mě nezasloužila,“ dodává paní Skoupá v e-mailu. Její přátelé i rodina si totiž nejrůznější komentáře na její postavu nedokázali nechat pro sebe.

Stačil jeden pohled

Někteří lidé v jejím okolí ani nic neříkali, jen si ji nevěřícně prohlédli. To paní Skoupou natolik zraňovalo, že téměř přestala vycházet z domu. „Protože jsem se mezi přáteli cítila jako vyvrhel, jako člověk, který spáchal nějaký zločin. A neměla jsem chuť všem vysvětlovat, že jsem nemocná, že můj vzhled je hlavně důsledkem léků, které beru. Uvnitř jsem byla pořád stejná.“

iZdroj fotografie: Pexels

Čekala oporu

Paní Skoupá smutně dodává, že by vše bylo jednodušší, kdyby měla doma v manželovi oporu. Od něj ale stále slýchala, že by měla držet dietu a zhubnout, a její vlastní matka ho následovala. Místo obav o její zdraví měli všichni najednou starost jen o to, jak vypadá. A čím víc jí to manžel říkal, tím více měla chuť tajně jíst.

Zajídala stres a smutek

Musela přiznat, že jídlem hlavně zajídá smutek a stres. Začala se stydět, že vůbec jí před lidmi, cítila na sobě jejich ironické pohledy. Možná přemýšleli o tom, proč si tak obézní žena objednala ke kávě ještě dortík. A přesně proto nejedla před nimi, ale sama doma. Několikrát se sice snažila opravdu zhubnout, ale kvůli lékům se jí to nikdy nepovedlo. Paní Skoupá se propadla do nekonečné spirály.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Už ho nepřitahuje

Manžel nedávno poznamenal, že ho už nepřitahuje, a od té doby je jejich vztah na bodu mrazu. Svým příběhem by chtěla ostatní upozornit na to, že ne vždy je vše tak, jak to na první pohled vypadá. Vadí jí, že se ve společnosti lidé chovají k obézním lidem jako k méněcenným, i když někdy za jejich tloušťkou stojí zdravotní problémy a komplikace.

Jaké máte zkušenosti s léčbou pomocí steroidů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla