Scéna, ze které mrazí: Malý Martínek objal rakev s jeho matkou a pronesl větu, kterou rodina nikdy nezapomene

Řekli mu, že jeho maminka odjíždí jen na pár dní do lázní, ale už nikdy se nevrátila. Její pětiletý syn ji našel mrtvou v rakvi. Reakce tohoto chlapečka vás dojme k slzám.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Toto by se opravdu nemělo stávat. Martínek byl tou dobou pětiletý chlapec, který svou maminku miloval nadevše. Netušil však, že už je dlouho vážně nemocná. Příbuzní mu řekli, že potřebuje odjet na nějaký čas do lázní, ale ona se odtud už nikdy nevrátila. Znovu se shledali až na jejím pohřbu, kde chlapec pronesl dojemná slova.

Vážná nemoc přišla nečekaně

Mirka byla dlouhá léta zdravá a spokojená žena, a pět let navíc šťastná maminka malého Martínka, který byl jejím vymodleným dítětem. Jenže ve 32 letech přišla obrovská rána. Lékaři jí po několika vyšetřeních diagnostikovali pokročilou rakovinu plic a rovnou jí řekli, že léčba bude náročná a výsledek nejistý.

Pečlivě vše skrývala

Ženě bylo ihned jasné, že toto svému synovi nemůže říct. Nevěděl by, jak si s takovou informací poradit, a trápil by se, proto se Mirka rozhodla vše skrývat. Když přišlo na chemoterapie, koupila si paruku a dál se synovi věnovala s veškerým elánem, který jí zbýval. Jenže prognóza nebyla dobrá, a tak začalo být rodině jasné, že tento příběh nemusí mít dobrý konec.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vymysleli si příběh s lázněmi

Mirčino zdraví se zhoršovalo a poslední týdny svého života musela trávit v nemocnici. Příbuzní si proto vymysleli, že Martínkovi řeknou, že jeho maminka si jela na pár týdnů odpočinout od stresu z práce do lázní. Jenže stalo se to nejhorší – Mirka svůj boj s rakovinou prohrála a Martínek byl najednou sirotek. Mirka s ním už od jeho narození žila sama.

Dojemná slova malého chlapce

Chlapec se se svou maminkou znovu setkal až na jejím pohřbu. Když ji uviděl ležet v bílé rakvi ozdobené květinami, zůstal před ní nehybně stát. Jeho babička Alena si k němu klekla a opatrně mu vysvětlila, že jeho maminka odešla do nebe, ale že na něj bude dávat navždycky pozor a Martínek se tak nemusí ničeho bát.

K obrovskému překvapení se Martínek nerozplakal, ale zamyslel se a pak řekl: „Vždycky tě budu mít nejradši na světě. Jsi moje nejmilejší maminka.“ Dojatá babička ho objala a řekla mu, že teď zůstane bydlet u ní a jeho dědečka v bytě, kam jezdil už odmala na prázdniny. Ujistila ho navíc, že s dohledem jeho maminky se mu nikdy nic zlého nepřihodí.

Jak byste malému dítěti vysvětlili smrt jeho rodiče?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články