Nevychované dítě v tramvaji kopalo do stařenky sedící naproti. Matku to ani po urgenci nezajímalo, situaci bravurně vyřešil přihlížející mladík

Když člověk cestuje v MHD, měl by se chovat zdvořile vůči ostatním. Pokud s sebou bere své dítě, měl by na něj dohlížet, aby se chovalo ohleduplně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud cestujete tramvají, vlakem nebo jiným dopravním prostředkem, jistě chcete mít cestu pohodlnou a bez problémů. Když však potkáte někoho, kdo se neumí chovat a obtěžuje ostatní, je to celkem nevhodné. Slušnost se mezi lidmi vytrácí, ale stále se najde mnoho lidí, kteří ještě vědí, co to znamená. V Budapešti se stala situace, při které matku ani nenapadlo, že by se její dítě chovalo nevhodně, a nechávala ho, ať si dělá, co chce.

Malé dítě se neumělo chovat

V tramvaji číslo 56 naproti sobě seděly stařenka a mladá žena, která měla u sebe malou holčičku. Ve většině případů byste očekávali, že dítě se například na stařenku smálo, nebo mračilo. V tomto případě však byla tato situace mnohem nepříjemnější. Malá holčička totiž začala nohama kopat do těch stařenčiných. Ta se neustále snažila dát nohy na stranu nebo někam jinam, aby se vyhnula dalšímu nárazu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zatímco holčička se svým kopáním stále nepřestala, stařenka ještě mlčela a čekala, jak se zachová jeho matka. Ta si ovšem celé situace nevšimla a nezajímalo ji, co její dcera právě dělá. Když nepřestala, rozhodla se stařenka její maminku poprosit, zda by mohla své dítě uklidnit. Řekla jí, že její dcera jí neustále kope do nohou a že v jejím věku to není příliš dobré pro její zdraví.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V případě, že by totiž holčička kopla ještě více, mohla by jí hodně ublížit. Starší lidé mají mnohem křehčí kosti a snadno se jim tvoří modřiny. Jestliže by dítě vynaložilo větší sílu, mohla by mít stařenka doživotní problémy. Z tohoto důvodu se starší dáma už ozvala, protože jí došla trpělivost s nevychovanou dívkou. Odpověď, kterou dostala od mladé ženy, však vůbec nečekala a zůstala zaskočená.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Odpověď matky od dítěte byla šokující

Když matka zaregistrovala, že na ní starší dáma mluví, suše se jí zeptala, co jako chce. Zároveň dodala, že nebude své dítě omezovat kvůli nějaké staré ženě. Stařence sdělila, že si má všímat svých vlastních věcí a ji nechat na pokoji. Všichni spolucestující byli celkem šokováni odpovědí. Celou situaci však vyřešil mladík s rockerským stylem. Z pusy si vytáhl žvýkačku a nalepil ji matce dcery do vlasů. Pak řekl lhostejným hlasem, že jako dítě nebyl omezován.

Jak byste se zachovali vy, kdybyste byli na místě starší dámy?

Zdroj: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články