Video: Ukrajinský mág předvedl číslo s rubikovými kostkami. Svou příležitost si nenechal ujít, i když předtím zkolaboval

Ukrajinský učitel prožíval před svým vystoupením v show Česko Slovensko má talent tak velkou trému, že skončil v péči záchranářů. Nakonec ale všechny překvapil.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Účastníci oblíbených talentových soutěží prožívají před vystoupením obrovské nervy. Většinou nejsou zvyklí předvádět své umění před tak velkým publikem, dostaví se tréma i obavy, aby vystoupení, které jim může změnit život, nepokazila nějaká drobnost. Šestadvacetiletý učitel z Ukrajiny Maxim Chechnev se objevil hned ve dvou uplynulých ročnících show Česko Slovensko má talent. Přesto jeho druhému pokusu předcházela docela dramatická událost.

Na chvíli to vypadalo, že vůbec nevystoupí

Když Maxim soutěžil poprvé, ukázal, co všechno umí s legendární Rubikovou kostkou, kterou klidně hravě složí i poslepu, dokonce zvládne dvě najednou. Při svém druhém účinkování v show ale posunul laťku mnohem výš. Jenže chvíli to vypadalo, že vůbec nevystoupí. Před každým číslem trpí totiž tak velkou trémou, že nedokáže jíst ani pít. Když se k tomu připočte vyčerpání z dlouhé cesty, kterou musel z Ukrajiny do show absolvovat, byla to pro jeho organismus moc velká zátěž.

V zákulisí dehydrovaný Maxim nakonec zkolaboval. Na nohy ho museli postavit až záchranáři. Přestože jeho zdravotní stav nebyl úplně ideální a potřeboval nějaký čas na zotavenou, nakonec se odhodlaně vydal před porotce a publikum v zaplněném sále. Ve svém vystoupení zůstal oblíbené Rubikově kostce věrný. Jenže tentokrát ukrajinský učitel posunul své umění o několik příček výš.

Rubikova kostka je pro učitele umění

Na jevišti měl mladý mág připravený takzvaný colour box. V podstatě jde o komplikovanější verzi oblíbeného maďarského hlavolamu. Když je složený, vypadá stejně jako Rubikova kostka, ale na rozdíl od ní dokáže měnit i tvar. Ukrajinský učitel hlavolam svěřil porotkyni Lucii Bílé, aby ho rozložila. Když byl rozložený k nepoznání, přišla Maximova chvíle. Na opětovné složení krkolomného colour boxu nepotřeboval ani celou minutu.

Lucie Bílá v bílém saku iZdroj fotografie: Nextfoto

Vrchol jeho vystoupení ale teprve měl přijít. Postupně skládal jednotlivé Rubikovy kostky a ukládal jednu po druhé do rámů. Z celkem 600 kostek nakonec vytvořil obrazy, které všem vyrazily dech. Z jedné strany na nich byly tváře porotkyň Lucie Bílé a Diany Mórové a z druhé Jara Slávika a Jakuba Prachaře. „Pro někoho je Rubikova kostka hra, ale pro mě je to umění,“ řekl Maxim.

Na obrazu Prachař vypadá líp než naživo

Výsledné mozaiky absolutně zaskočily porotu i publikum. Šikovnému učiteli celý sál tleskal ve stoje. „Tak to je mazec,“ vyhrkla překvapená Bílá. Svou podobiznou byl nadšený i Prachař, a dokonce si na pódium došel udělat u svého obrazu selfie. Utrousil současně, že jako mozaika vypadá mnohem lépe než ve skutečnosti. Od poroty Maxim získal čtyřikrát ano a postoupil do další fáze soutěže. Když se odebral zpět do zákulisí, byl šťastný i zjevně vyčerpaný.

Co říkáte na vystoupení s Rubikovými kostkami?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články