David Kraus o svém otci: „Své už jsem si u něj odpracoval. V dětství se mě musel zastávat“

Jako blesk z čistého nebe zapůsobil odchod zpěváka Davida Krause z oblíbené talk show jeho otce, jejíž nedílnou součástí byl dlouhých osmnáct let.

Herec a moderátor Jan Kraus i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Téměř dvě dekády byl hudebník David Kraus (43) pevnou součástí populárního pořadu svého otce Show Jana Krause. Jenže z čista jasna přišel konec. Okamžitě se vyrojily spekulace, že to v jejich umělecké rodině neklape. Podle zpěváka za jeho odchodem stála zejména pandemie koronaviru. „Přišly zákazy zpěvu a covid a takové divnosti. Já jsem tam seděl jak tvrdé Y a řekl jsem si: ‚Už dost, konec,‘“ cituje Krause mladšího server Extra.

Roky si u otce už odpracoval

Poté, co se rozvolnily přísné covidové restrikce, rozhodl se zpěvák a příležitostný herec, že svou energii bude věnovat novým projektům a své rodině. Současně ale přiznal, že společně strávené roky v pořadu jeho otce a společné učinkování se na něm podepsalo. Došel k závěru, že toho prostě už bylo dost. „Zaměstnání se mění jednou za sedm let, já jsem to u táty vydržel 18. Ten čas jsem si u něj odpracoval,“ dodal hudebník.

Že by za tím, že se jeho a otcovy pracovní cesty rozešly, byly nějaké nesrovnalosti, ale mladší z Krausů popřel. Naopak. Sebekriticky přiznal, že to s ním táta neměl vždy jednoduché. Zavzpomínal, jak se ho proslulý devětašedesátiletý bavič a moderátor vždy zastával. Hudebník totiž trpí několika poruchami pozornosti a učení, takže rodiče byli pravidelnými hosty škol, kde museli chování svého syna vysvětlovat. Někdy prý učitelé museli čelit i dost nevybíravým způsobům.

Když se mu dělo bezpráví, otec zasáhl

Zejména otec známý svým příkrým ostrovtipem, jemuž jsou vystaveni i hosté jeho pořadu, ho chodil do školy bránit. „Když už jsem se dostal do úzkých a dělo se proti mně bezpráví, tak táta často musel zasáhnout. Někdy to bylo až moc. Šel, postavil se za mě a řekl: ‚K mému synovi se nebudete chovat jak k nějakému retardovanému!‘“ popisuje Kraus mladší. Ve výchově své dvouleté dcery Ester, kterou má s o dvacet let mladší partnerkou Sarah Opravilovou, by prý rád zaujal stejný ochranitelský postoj.

Hudebník David Kraus iZdroj fotografie: Nextfoto

Celá rodina se odstěhovala z metropole do Mníšku pod Brdy, aby byla blíž přírodě. Malou dceru se její otec totiž snaží vést k lásce k přírodě a zvířatům. Hudebník chová slepice a pěstuje zeleninu a ovoce. „Tento obyčejný život je přesně to, co mi dodává potřebnou životní energii a sílu zvládnout tu šíleně hektickou dobu,“ řekl serveru. Nezanedbává ale ani svou profesi. „Připravuji nový hudební projekt se synem Marie Rottrové, který píše ke svým písničkám i krásné texty. Mimo to ještě pracuji na novém klipu, který vyjde teď v létě,“ dodal.

Co říkáte na rozhodnutí Krause mladšího odejít z otcovy show?

Zdroj: Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články