Hra na udržení pozornosti: Skvělý trénink pro děti i dospělé

Pozornost je schopnost, díky které jsme schopní být delší dobu zaměřeni na jeden objekt. Je zrádná, proto se musí trénovat v každém věku.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Ideálním způsobem, jak si procvičit tu svou je hrát různé hry na udržení pozornosti s dětmi. Pokud se pozornost netrénuje, schopnost koncentrace nás pomalu opouští, tak že my vydržíme čím dál méně.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Udržet pozornost u dětí je někdy náročné

Na udržení pozornosti existuje obrovské množství her. Ty si můžete samozřejmě koupit v příslušném obchodě s hrami, nebo si některé z nich můžete vyrobit sami doma. Mezi nejznámější hry na udržení pozornosti patří v současné době asi Dobble, Brainbox nebo třeba Mozkovna.

Samozřejmě ale existuje velká spousta dalších her, které se dají pořídit. Nemusíte ale hry jen kupovat, plno se jich dá vytvořit doma z věcí, které máme všichni doma. Pojďme si teď jeden rychlý a zajímavý nápad na domácí výrobu hry na udržení pozornosti představit.

Jednoduchý návod na hru

Potřebovat budete pouze tento materiál:

  • razítka s poduškou na papír
  • papír
  • tužku nebo pastelky
Ideální jsou razítka zvířátek či postaviček
iZdroj fotografie: Pixabay.com

Samotná výroba je také velmi jednoduchá. V prvním kroku si nachystejte všechny výše zmíněné věci, potřebné pro výrobu hry. Pokud máte nachystáno, jako první budete potřebovat papír. Na ten natiskejte do čtverečku stejný motiv razítka. Pěkně jedno razítko vedle druhého. Ne, abyste tiskali ve vícero barvách, cílem je, aby razítka byla prozatím úplně stejná.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Naučte se zabavit své děti

Nyní přichází čas na barevno pastelku, nebo obyčejnou tužku. To záleží na Vás. Cílem je opět pouze mít vše stejnou barvou. Pěti razítkům něco domalujte, aby byly odlišné. Klidně každé razítko z těch pěti domalujte jiným způsobem, jen držte stejnou barvu.

i

Pokud máte doma nebo v práci možnost, není od věci obrázky zalaminovat. Když jich vyrobíte více s různými motivy, máte zábavu pro celou rodinu. To si pak ani vy nebudete pamatovat, co jste kde dokreslovali. Nebo místo dokreslování vsaďte na podobné obrátky, natiskejte slepice a připleťte tam jedno kuře nebo kohouta, nebo třeba pejsky a jednu kočičku, fantazii se meze nekladou.

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články