Nikdo si nechtěl vzít koťátko domů, kvůli své zvláštnosti ho čekalo utracení. Důvod láme srdce

Již ve chvíli, kdy se kocour Zeke narodil, bylo jasné, že se jedná o výjimečné kotě. Navzdory vrozeným onemocněním ale našel milující domov.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Lisa Jones
                   

Stav, se kterým se narodil tento kocour, je vcelku výjimečný a v případě, že je diagnostikován zvířeti, je toto zvíře většinou jednoduše utraceno. Stejný osud čekal i na Zeka, kterému byl diagnostikován hydrocefalus. Tak říkajíc nad ním pracovníci záchranné stanice zlomili hůl. Před eutanázií ho zachránila až Lisa Jonesová z organizace Super Heros Animal Hydrocephalus Society (organizace se zabývá pomocí zvířatům trpících hydrocefalem), která ho adoptovala.Záchrana přišla z druhého konce Spojených států

Hydrocefalus, který byl Zekovi po narození diagnostikován, znamená nadměrné hromadění mozkomíšního moku v mozkových komorách, přičemž může vést až k poškození mozku s trvalými následky. Léčba je pak možná pouze chirurgicky. Kromě tohoto vážného stavu má Zeke ještě deformované přední končetiny, kdy mu chybí vřetenní kost. Poté, co pracovníci záchranné stanice zjistili rozsah Zekova postižení, rozhodli se pro eutanázii.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Lisa Jones

Ovšem o jejich záměru se dozvěděla i Lisa Jonesová, která je donutila proces zastavit. Teprve třináctitýdenního kocoura totiž adoptovala. Ten následně putoval z útulku v Texasu až na druhý konec Spojených států, do New Yorku. Přes všechna počáteční očekávání se Zekovi začalo dařit velmi dobře. Vyvinul si vlastní způsob pohybu a neustále skotačí s ostatními zvířaty, které Lisa chová. Kdyby nebylo viditelně deformovaných končetin, nikdo by nepoznal, že trpí hydrocefalem.

Vyrostl z něj inteligentní a vynalézavý kocour

V současné chvíli je ze Zeka dospělý kocour, který miluje nejrůznější hry a skotačení. Kromě jiného se pokouší šplhat, ačkoliv tato činnost mu prý příliš nejde. V momentě, kdy Zeke narazí na překážku, kterou kvůli svému handicapu není schopný překonat, dokáže si velmi vynalézavě poradit. Lisa proto tvrdí, že se jedná o nadprůměrně inteligentního kocoura. Ovšem i Zeke se dostane do situací, ve kterých se zdá ztracený – s nimi mu pak pomáhají ostatní členové domácnosti, především kocour Super Hero.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Lisa Jones

Starší kocour pojmenovaný Super Hero drží nad mladším Zekem ochrannou „tlapku“ a v momentě, kdy se Zeke řítí do nějakého maléru, tak se mu snaží pomoci. Podle Lisy je nejdůležitější pocit lásky a zázemí, který kocour příchodem do nového domova získal, a který mu pomáhá dělat neuvěřitelné pokroky. Co myslíte, jaká bude další lumpárna tohoto vynalézavého a statečného kocoura?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Velkolepý trik hotelových uklízeček, který neoblíbenou činnost zkrátí na pětinu času. Jak na dlaždice a špinavý dřez?
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
JakZdravě.cz
Místo vyčerpávající diety opakujte 5 klidových cviků. Nejenže budou mizet kilogramy – také se skvěle zrelaxujete
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky