Už žádné puchýře a bolest při každém kroku: Jednoduchý trik, který z každých bot udělá pohodlné

Rozlučte se s bolestivými puchýři a odřeninami způsobenými obuví. Díky jednoduchému triku se tohoto problému jednou provždy zbavíte.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý alespoň jednou v životě pocítil bolest, již způsobují puchýře a odřené nohy z bot. V létě se tato zranění stávají velmi častým problémem. Nohy se totiž více potí a otékají, takže jsou náchylnější k ranám. Žabky nebo sandály mohou v parném dni způsobit bolestivé oděrky na nohou a nošení vysokých podpatků v horku je ještě horší. Boty působící bolest však není třeba hned vyhazovat nebo schovávat ve skříni. Stačí použít jednoduchý trik, který vaše nohy před zraněním ochrání.

Proč se nohy v botách odírají?

Pokud se stane, že vám boty dřou nohy, je třeba zjistit příčinu. Může se jednat o špatný výběr obuvi. Příliš malé boty vás mohou tlačit, naopak v moc velkých se zase noha pohybuje, a tedy snáze odírá. Při dobře zvolené velikosti bot může tření způsobovat nekvalitní materiál nebo zpracování. Obuv z umělých materiálů se hůře přizpůsobuje tvaru nohy, zvyšuje pocení, což může způsobit tření.

Jelikož je prevence lepší než léčba, je třeba si vybrat vhodnou a pohodlnou obuv. Nejjednodušší způsob, jak si vybrat správné boty, a zabránit tak tření, je dodržovat několik pravidel. Při výběru se vyhněte botám ze syntetických materiálů. V nich se totiž nohy hodně potí, což poté způsobuje četné oděrky. Vybírejte boty, které jsou správně profilované a dobře drží nohu. Pokud se vám šlapka uvnitř obuvi pohybuje, je to špatně, a povede to akorát k oděrkám a puchýřům.

Jako prevence postačí obyčejná věc

Pokud však již vlastníte boty, které vám způsobují zranění, není třeba je vyřadit ze svého šatníku. Existuje totiž jednoduchý způsob, jak své nohy před bolestivými ranami ochránit. Stačí vám k tomu jedna jediná věc a doma ji má jistě každý. Než odejdete z bytu, sáhněte po antiperspirantu roll-on a aplikujte ho na místa, jež jsou nejvíce vystavena odírání.

boty iZdroj fotografie: Depositphotos

Po nanesení tenké vrstvy tohoto kosmetického přípravku ji nezapomeňte důkladně vetřít do pokožky. V opačném případě by totiž zanechal antiperspirant skvrny na botách. Deodorant je navržen tak, aby blokoval sekreci potu, který je hlavním důvodem toho, proč nohy trpí bolestí z puchýřů a oděrek. Po použití tohoto triku můžete nosit jakýkoli typ obuvi bez obav, že procházka skončí odřeninami a krví.

Jak často vás tento problém trápí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články