Kolemjdoucí žena viděla umírajícího bezdomovce, jak láskyplně objímá milovaného pejska. Poté se otočil na ni a sdělil jí tato slova

Všímavá žena nebyla lhostejná k osudu bezdomovce, jehož viděla, jak v zimě sedí na zemi a objímá svého psa. Když se dozvěděla příběh tohoto muže, okamžitě se pustila do akce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na světě je naštěstí stále dost lidí, kteří jsou ochotni pomáhat jiným v nouzi. Takovou je i Jenine-Lacette DShazer z amerického Fresna. Ta se prosincového odpoledne procházela po městě, když se jí naskytl smutný pohled a ona nemohla odtrhnout oči. Na zemi seděl starý bezdomovec se smutným výrazem a láskyplně tiskl v náruči svého psa. Když jí pověděl, v jaké situaci se nachází, rozhodla se, že mu musí pomoct.

Po náročné operaci se ocitl na ulici

Clifford James Herbert je bývalý zemědělský dělník a majitel mechanické dílny. Kvůli náročné operaci srdce a tracheotomii však přišel o práci a poslední roky se kvůli nedostatku financí ocitl na ulici. Tady mu dělala společnost také jeho fenka Baby, již zachránil před zlým mužem, který ji mlátil těžkou baterkou. Adoptoval si ji a od té doby byli nerozlučná dvojka.

Bohužel Cliffovi diagnostikovali lékaři rakovinu a sdělili mu, že má před sebou jen poslední týdny života. Cliffova největší starost byla, co bude s jeho pejskem. Jenine poslouchala jeho příběh se slzami v očích. Cliff navíc kvůli tracheotomii jen těžko mluvil. „Ona je můj celý svět. Ona je moje nejlepší kamarádka. Chrání mě,“ prohlásil podle webu BoredPanda smutný bezdomovec.

Založila sbírku, kterou podpořilo mnoho lidí

Jenine okamžitě věděla, že tomuto muži musí nějak pomoci. Už zbývalo jen pár týdnů, dokdy bylo potřeba pejskovi najít nového majitele. Také je chtěla oba dostat z ulice. Založila pro ně tedy sbírku na platformě GoFundMe, kde popsala tento srdceryvný příběh. Peníze na podporu umírajícího bezdomovce se začaly hrnout. Jenine tak mohla jemu i pejskovi zaplatit motel, a to alespoň do doby, než Cliff bude muset do nemocnice.

pes běhá v trávě iZdroj fotografie: Freepik
Milované fence vybral ten nejlepší domov, kde bude šťastná

Našly se také peníze na řádné veterinární vyšetření, aby Baby byla v pořádku předána novým majitelům. Zájemců o tohoto krásného pejska bylo více než dost. Nakonec jí spolu s Cliffem vybrali skutečný psí ráj. „Má mladou rodinu se psy a dalšími zvířaty, spoustu pozemků, po kterých se dá bezpečně běhat,“ oznámila Jenine všem, kteří se o osud pejska zajímali.

Cliff koncem ledna bohužel zemřel. U srdce jej však hřálo vědomí, že jeho milovaná fenka dostala ten nejlepší domov, kde o ni budou s láskou pečovat. Jenine tak může být pyšná, protože úsilí, které vynaložila, se opravdu vyplatilo. Na Dámském Deníku píšeme o podobných případech často. Podívejte se na další ženu s velkým srdcem, která nemohla nechat na ulici fenku s malými štěňaty.

Jak byste se v podobné situaci zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články