Ženě nebyl lhostejný život fenky se štěňaty, které někdo odložil u silnice. Udělala jedinou věc, jakou v tu chvíli mohla

Na parkovišti poblíž kostela v městě Abilene v Texasu byla odložena fena s devíti štěňaty. Jakmile se o tom žena dozvěděla, musela je zachránit.

i Zdroj fotografie: Depositphoto
                   

Server The Epoch Times před časem informoval o příběhu pětileté feny, již někdo odložil na parkovišti i s devíti štěňaty, která byla ještě závislá na mateřském mléku. Jeden z místních obyvatel je vyfotil. Tento snímek rychle obletěl internet. Případu se ujal útulek Paw Angel Animal Rescue, ale nakonec se objevila žena, která psí maminku zachránila.

Pejsci potřebovali rychle pomoct

Fena rasy boxer, která byla vyfocena na parkovišti se svými štěňaty, dostala později jméno Dory. Útulek ihned sdílel její fotografii na Facebooku se zoufalou prosbou, aby se jí někdo ujal. Všechny útulky v okolí byly totiž přeplněné k prasknutí a na fenku s devíti štěňátky nikde nezbývalo místo. Podle webu People ale potřebovaly rychlou péči.

Měla jen dva týdny

Příspěvek s touto žádostí zahlédla na sociální síti žena jménem Misty Boerger. Po krátké konzultaci se svým přítelem se pro Dory a její potomky ihned vydala. Byla to prý jediná věc, kterou v dané situaci mohla udělat. „Viděla jsem jejich fotografii a zlomilo mi to srdce. Nevím, jak to někdo mohl udělat, ta štěňátka měla jen dva týdny,“ řekla.

Mají se jako v bavlnce

Když Dory zachránila, všimla si, že má na těle mnoho ran. Vypadalo to, že neprožila zrovna šťastný život, a proto se Misty odhodlala vše napravit a poskytnout jí tu nejlepší možnou péči. Jedno ze štěňátek bohužel po několika týdnech uhynulo kvůli nádoru v krku, zbytek si ale užívá láskyplné domácnosti Misty a jejího přítele.

Nevhodné vánoční dárky

Mnoho z nás nikdy nepochopí, kolik krutosti v sobě člověk musí mít, aby něco takového dokázal zvířeti udělat. Před nedávnem jsme psali například o pejskovi, kterému někdo svázal končetiny a pak ho takto odložil. Zvířata se podle webu iDnes také bohužel často stávají nevhodnými vánočními dárky a následně končí v útulcích. Lidé by si měli pamatovat, že živým tvorem by nikdy nikoho obdarovávat neměli.

Jaký máte postoj k pomoci opuštěným zvířatům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články