Štěně mělo svázané končetiny, tlamičku přelepenou páskou a bylo ponecháno krutému osudu. Začal boj o vteřiny a záchranu nevinného života

Lidem se naskytl příšerný pohled, když našli malé štěně, které mělo svázané nohy a ústa přelepená páskou. Kdyby jej včas nenalezli, zemřelo by.

vyhublý pejsek čeká na záchranu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí tvrdí, že nejhorší a nejodpornější stvoření na světě je právě člověk, a to především proto, že ničí planetu a dokáže ublížit ostatním živým tvorům. Jeho nadřazenost nad ostatními bývá mnohdy velmi znatelná. Nejenže právě lidé ničí přírodu, kácí lesy, zabíjí nevinná zvířata jen kvůli zisku, ale dokáží se také velmi surově a násilnicky chovat ke všemu živému.

Štěně mělo svázané nohy a tlamičku přelepenou páskou

Když se na internetu či v televizi objeví snímky týraných zvířat, málokdo dokáže pochopit, jak takových ohavných činů mohou být někteří lidé schopní. Bohužel jsou právě v našem státě velice nízké tresty za týrání zvířat a zanedbání jejich péče. Při pohledu na fotografie a video zobrazující fenku jménem Repollity se až tají dech. Ale ne proto, že by byla neuvěřitelně krásná, ale proto, jak krutě se k ní kdosi zachoval.

Toto malé bezbranné štěňátko totiž někdo nechal napospas svému osudu. Ale jeho samotu mu rozhodně neusnadnil. Pouze tyran a násilník byl schopen zanechat malou fenečku osamocenou a odhozenou, navíc jí ještě svázal nohy a ústa přelepil lepicí páskou, což jí ztěžovalo dýchání. Navíc ani nebyla schopná zakňučet nebo zaštěkat o pomoc, natož si pro ni dojít.

Lékaři udělali maximum pro její záchranu

Naštěstí bylo štěně včas nalezeno a okamžitě převezeno na veterinární kliniku, kde lékaři udělali vše pro jeho záchranu. Zvěrolékaři Repollitu prohlédli a zjistili, že trpí parvovirózou, což je velmi vážné infekční a silně nakažlivé onemocnění, které pokud není léčeno včas, může být pro psa smrtelné. Fenka byla vyčerpaná, slabá a neschopna se udržet na nohou. Lékaři naštěstí zahájili okamžitou léčbu a doufali, že se Repollita uzdraví.

Její tělo naštěstí léčbu přijalo, a tak se začala rychle zotavovat. Postupem času se z téměř mrtvého štěněte stala fenka plná elánu a nově nabrané síly. Díky rehabilitaci a cvičení se opět postavila na nohy, které jí po pevném svázání špatně fungovaly. Nyní je z ní velice přítulná a hravá fenečka, která je svým zachráncům velmi vděčná. Její životní síla je ohromující.

Co byste udělali člověku, který toto způsobil?

Zdroj: TheMoho
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články